Novinky

  • 25.03.2019 Neutral Za polárním kruhem se testuje neobvyklý prototyp - Dacia Duster s elektrickým pohonem.

  • 22.03.2019 Neutral Bugatti plánuje luxusní limuzínu s legendárním jménem Royale a elektrickým pohonem.

  • 21.03.2019 Good Automobilky Toyota a Suzuki se dohodly na prohloubení spolupráce týkající se i Evropy.

Facebook Instagram

Odešel motoristický novinář Milan Jozíf

Odešel motoristický novinář Milan Jozíf

Byl prvním českým porotcem evropského Auta roku

Ve čtvrtek 16. srpna zemřel ve věku 82 let Ing. Milan Jozíf, známý a uznávaný motoristický novinář a spisovatel, bývalý dlouholetý šéfredaktor časopisu Automobil (Automobil Revue) a první český člen mezinárodní jury pro volbu evropského Automobilu roku (COTY).

Jozíf, velký odborník a znalec nejen motorismu, ale také nadšenec, sportsman, cestovatel, džentlmen, klavírista, anglofil, byl zároveň důsledným propagátorem českého odborného názvosloví, nevšedním elegánem a správným chlapem. Patřil k nezapomenutelným velikánům české motoristické žurnalistiky.

Ing. Milan Jozíf absolvoval anglické gymnázium a v roce 1958 ukončil studia na strojní fakultě ČVUT v Praze. Následně pracoval jako konstruktér v továrně Jawa, ale jeho velkým zájmem byly také cestování a novinařina. Brzy začal spolupracovat s tehdejším deníkem Práce, kde vedl motoristickou rubriku, ovšem psal i do dalších časopisů.

Když v roce 1968 emigroval do zahraničí tehdejší šéfredaktor časopisu Automobil Mirek Hofmann, na jeho uprázdněné místo nastoupil právě Milan Jozíf. Šéfredaktorem a nutno říci, že velmi úspěšným, byl celých 33 let.

Svoji profesní kariéru, oblíbenou práci, ale i společenský život musel bohužel v důsledku vleklých zdravotních problémů a následné imobility opustit už před sedmnácti lety, ale přesto zůstával dlouho duševně svěží a v ústraní svého domova neustále sledoval veškeré dění, zejména to motoristické.

Zdroj: Karel Beránek - Automakers

Komentáře ke článku

reklama
reklama