Novinky

  • 25.03.2019 Neutral Za polárním kruhem se testuje neobvyklý prototyp - Dacia Duster s elektrickým pohonem.

  • 22.03.2019 Neutral Bugatti plánuje luxusní limuzínu s legendárním jménem Royale a elektrickým pohonem.

  • 21.03.2019 Good Automobilky Toyota a Suzuki se dohodly na prohloubení spolupráce týkající se i Evropy.

Facebook Instagram

Malý zájem o alternativní pohony

Malý zájem o alternativní pohony

Výsledky průzkumu Fleet Barometer 2018

Využití alternativních pohonů je v České republice, na rozdíl od ostatních evropských zemí, stále na okraji zájmu. Alternativní pohon využívá jen 6 % tuzemských autoparků, zatímco v zahraničí 23 %. Nejmenší zastoupení mají alternativní formy pohonu u malých firem - takové vozidlo najdeme pouze u 1 % z nich. U firem s 50 a více vozidly je jejich použití vyšší. Alespoň jedno vozidlo s alternativním pohonem využívá v České republice více než čtvrtina těchto fleetů - 28 %, v zahraničí více než polovina - 53 %.Nejčastěji využívanými alternativními pohony jsou v zahraničí hybridy a elektromobily, v ČR vozy na CNG, u velkých flotil též hybridy.

Průzkum rovněž ukázal, že v českých flotilách je větší tlak na efektivitu. Prosazují se tak alternativní řešení mobility, jakými jsou sdílení vozidel nebo spolujízda. Češi jsou navíc evropským lídrem ve využití telematiky. Monitorování spotřeby paliva, chování řidiče, polohy apod. u pohybujících se vozidel využívá v České republice 27 % firem oproti 19 % v ostatních zemích.

Ukazují to výsledky pravidelného průzkumu Fleet Barometer 2018 společnosti Arval. Průzkum probíhal ve 12 evropských zemích u firem různých velikostí i oborů podnikání.

Komentáře ke článku

reklama
reklama