Novinky

  • 16.12.2018 Good Jacques Villeneuve pojede NASCAR Euro Series 2018, takže by měl startovat i v Mostě.

  • 15.12.2018 Bad Policie v Illinois na základě záznamů na YouTube zatkla pět mužů za nelegální závody.

  • 14.12.2018 Good Seat v Martorellu po 25 letech překročil hranici 10 milionů vyrobených aut.

Facebook Instagram

Svátek drifterů v Jižní Africe

Svátek drifterů v Jižní Africe

Vítězi se stali Saito a Kristoffersson

Jako součást závěrečného podniku MS v rallyekrosu se v jihoafrickém Carnival City u Johannesburgu uskutečnilo klání Gymkhana GRiD. Společně s hvězdami tohoto seriálu se na něm představili ti nejlepší drifteři z celé zeměkoule.

Pravděpodobně nejkvalitnější podívanou předvedla japonská legenda Daigo Saito s tisícikoňovým Chevroletem Corvette. Osmatřicetiletý závodník vyhrál třídu RWD.

Mezi rallyekrosaři v kategorii All-Wheel Drive zvítězil již podruhé v řadě dvojnásobný šampion FIA World Rallycross Johan Kristoffersson. Největším soupeřem mu byl Petter Solberg. Časy, které oba Skandinávci zajížděli, byly prakticky totožné, rozdíly činily maximálně desetiny sekundy. Jako třetí se umístil sedmnáctiletý Solbergův syn Oliver.

 

Vyvrcholením akce byl souboj Saita s Kenem Blockem ve finále Smoke and Style. „Strašně jsem si to užil. Ve své poslední jízdě jsem přes kouř a kusy spálených pneumatik skoro nic neviděl, ale plyn jsem držel přibitý k podlaze. A o tom přesně Gymkhana GRiD je. Daigo předváděl se svoji corvettou celý víkend skvělou práci a triumf si rozhodně zasloužil. Gymkhana GRiD není o tom, kdo má nejsilnější auto s největším počtem koní, ale o řidičských dovednostech a přesnosti. Jediná chyba vás může vyřadit,“ prohlásil Block, pilotující Ford Mustang Hoonicorn RTR V2, disponující 1400 koňskými silami.

 

 

 

 

Komentáře ke článku

reklama
reklama