Novinky

  • 23.05.2019 Bad Průměrná cena nových aut v Německu za 8 let vzrostla o 10 000 eur na 33 000 eur.

  • 21.05.2019 Bad Ve věku 70 let zemřel trojnásobný mistr světa F1 Niki Lauda

  • 19.05.2019 Bad Vůz nizozemské policie předjel vůz Tesla řízený funkcí Autopilot se spícím řidičem.

Facebook Instagram

Svátek drifterů v Jižní Africe

Svátek drifterů v Jižní Africe

Vítězi se stali Saito a Kristoffersson

Jako součást závěrečného podniku MS v rallyekrosu se v jihoafrickém Carnival City u Johannesburgu uskutečnilo klání Gymkhana GRiD. Společně s hvězdami tohoto seriálu se na něm představili ti nejlepší drifteři z celé zeměkoule.

Pravděpodobně nejkvalitnější podívanou předvedla japonská legenda Daigo Saito s tisícikoňovým Chevroletem Corvette. Osmatřicetiletý závodník vyhrál třídu RWD.

Mezi rallyekrosaři v kategorii All-Wheel Drive zvítězil již podruhé v řadě dvojnásobný šampion FIA World Rallycross Johan Kristoffersson. Největším soupeřem mu byl Petter Solberg. Časy, které oba Skandinávci zajížděli, byly prakticky totožné, rozdíly činily maximálně desetiny sekundy. Jako třetí se umístil sedmnáctiletý Solbergův syn Oliver.

 

Vyvrcholením akce byl souboj Saita s Kenem Blockem ve finále Smoke and Style. „Strašně jsem si to užil. Ve své poslední jízdě jsem přes kouř a kusy spálených pneumatik skoro nic neviděl, ale plyn jsem držel přibitý k podlaze. A o tom přesně Gymkhana GRiD je. Daigo předváděl se svoji corvettou celý víkend skvělou práci a triumf si rozhodně zasloužil. Gymkhana GRiD není o tom, kdo má nejsilnější auto s největším počtem koní, ale o řidičských dovednostech a přesnosti. Jediná chyba vás může vyřadit,“ prohlásil Block, pilotující Ford Mustang Hoonicorn RTR V2, disponující 1400 koňskými silami.

 

 

 

 

Komentáře ke článku

reklama
reklama