Novinky

  • 01.07.2020 Bad Volkswagen zastavil plány na výstavbu továrny v Turecku

  • 30.06.2020 Bad Ženevský autosalon se neuskuteční ani v roce 2021

  • 29.06.2020 Neutral Průměrná cena za litr benzinu překročila v ČR hranici 27 Kč

Facebook Instagram

Ženevský autosalon obrazem

Ženevský autosalon obrazem

Co všechno na něm také stálo za pozornost

Automobilka Kia na svém stánku představila kromě nového elektrického modelu e-Soul také studii nesoucí název Imagine by Kia. Jedná se o koncept plně elektrického automobilu, který má vzbudit emoce a představivost. 

Všichni známe modely Compass a Renegade automobilky Jeep. V Ženevě byli oba představeny v hybridní verzi, kdy klasický agregát doplňuje elektromotor, umožňující po omezenou dobu jízdu pouze na elektrickou energii. 

Porsche 911 se drží tvarů, které známe již více než 30 let. V Ženevě automobilka představila model 911 Carrera 4S ve verzi Cabriolet v působivé modré barvě.

 

Na stánku automobilky Seat a její odnože nesoucí název Cupra jsme měli šanci shlédnout kromě malého městského elektrovozítka Minimo a dalšího elektrického vozu el-Born i menší SUV Cupra Formentor. Pod kapotou bude plug-in hybridní pohon s výkonem 180 km. Na jedno nabití má ujet až 50 kilometrů. 

 

Málo známý výrobce Arcfox na svém stánku prezentoval mimo jiné i sportovní vůz Arcfox-GT s elektromotorem. Zrychlení z 0-100km/h činí neuvěřitelných 2,59 sekundy a udávaný dojezd je 400 kilometrů. 

Automobilka Audi představila na autosalonu v Ženevě koncepty Q4 E-Tron, ale také sportovní studii elektrického modelu GT. Ten by měl na trh přijít na konci roku 2020.

Subaru předvedlo na svém stánku koncept s názvem Viziv, tedy Vision for innovation. Jedná se o SUV s prozatím neznámou technikou.  

Úpravce TechArt ukázal ve světové premiéře vylepšené Porsche 911 Turbo S, nazvané GT Street RS. 770 koní, z 0-100 km/h za 2,5 sekundy a 920 Nm - to jsou jenom některé z údajů, které tento skvost charakterizují.  

Pininfarina je znám především jako designerské studio, nyní ale přichází s elektrickým supersportem nesoucím název Battista. Vůz má disponovat výkonem 1900 koní s neuvěřitelným zrychlením a nulovými emisemi. Udávaný dojezd na jedno nabití činí přibližně 450 kilometrů.  

Model DaVinci od Italdesignu je koncept s nádherným designovým provedením. Disponuje dveřmi otevíranými vzhůru a pod kapotu je možné umístit jak benzinový agregát, tak elektrickou pohonnou jednotku. Případně lze vůz upravit na hybridní pohon. 

V letošní Ženevě se roztrhl pytel s elektrickými koncepty. Jedním z nich je i Piëch Mark Zero. Je vybaven hned trojicí elektromotorů a dojezd dle metodiky WLTP dosahuje až 500 kilometrů. 

Premiéru má za sebou i nový Renault Clio. Ačkoliv exteriér se inovoval jen minimálně, v interiéru naopak došlo k mnohem výraznějším změnám.

V expozici Volskwagenu jsme měli možnost shlédnout mezi dalšími modely i exemplář s názvem ID.Buggy. Jedná se o koncept malé buginy s elektromotorem pod kapotou. Vůz je ideální pro jízdu na rozlehlých plážích se sluncem nad hlavou. 

Foto Jiří a Petr Hájkové

 

Komentáře ke článku