Novinky

  • 18.08.2019 Good Jan Kopecký vyhrál s Pavlem Dreslerem už poosmé prestižní Barum Czech Rally Zlín

  • 18.08.2019 Neutral BMW prodloužilo titulární partnerství s prestižní golfovou PGA TOUR o tři roky

  • 14.08.2019 Neutral Nástupce supersportu Audi R8 bude mít elektrický pohon od chorvatské firmy Rimac.

Facebook Instagram

Vltavu pojedou Enge i spolujezdkyně Moutonové

Vltavu pojedou Enge i spolujezdkyně Moutonové

Ve startovní listině figurují Latvala a Sainz

Souběžně s Rallye Šumava Klatovy se uskuteční ve dnech 26. a 27. dubna 28. ročník Historic Rallye Vltava. Podnik je součástí evropského šampionátu historiků a pochopitelně i tuzemského mistrovství.

Mezi 97 přihlášenými posádkami ze 14 zemí lze najít skutečně zajímavé osobnosti. Se startovním číslem jedna nastoupí Ital Luigi „Lucky“ Battistoli, jemuž bude rozpis číst Fabrizia Ponsová, bývalá spolujezdkyně Michele Moutonové. Dvojice usedne do supervýkonné Lancie Delta HF Integrale.

 

S vozem stejné značky, ale modelem Rally 037, se představí Fin Ville Silvasti. Do kruhu favoritů nesporně náležejí Fordy Sierra Cosworth 4x4, řízené Danielem Villaronem Alonsem ze Španělska a Švédem Matsem Myrsellem. Počítat je třeba i s trojnásobným vítězem „Vltavy“ Norem Valterem Christianem Jensenem (BMW M3).

 

Zajímavostí je účast dvou nositelů slavných jmen – otce Jariho Latvaly (Toyota Celica GT Four) a bratra a strýce Antonia Sainze (Subaru Legacy).

Jsme zvědavi také na české jezdce, letos pojedou v rámci mezinárodního klání čtyři,“ uvedl ředitel soutěže Jiří Nejdl. Toto kvarteto tvoří Radek Hořejší – Kateřina Klášterková (Lada 1600 R), ostřílení Josef Kakrda – Štěpán Chludil (Opel Ascona A), Jiří Terš – Pavel Vítovec (Škoda Favorit 136 L) a Luboš Dolák – Jan Nádvorník (VAZ 21011).

 

Patrně největší pozornosti z domácích borců se ale bude těšit náš jediný pilot F1 Tomáš Enge, který se sestrou Lucií zkusí štěstí v rámci českého mistrovství s Fordem Escort 2000 RS. Chybět nebude ani někdejší špičkový soutěžák Jindřich Štolfa (Škoda 130 L).

 

Veterány čeká stejná trasa jako současné speciály, jednotlivé rychlostní zkoušky však budou absolvovat před nimi. Proto jejich slavnostní start z klatovského náměstí Míru je v pátek 26. dubna na pořadu už od 15 hodin, nejlepší vůz pak dorazí na cílovou rampu na stejném místě v sobotu 27. dubna v 16.47 hodin.

 

Jak jsme již vzpomenuli v článku věnovaném Rallye Šumava Klatovy, kultovní Čínovský okruh slaví svoje padesátiny. Při této příležitosti se na něm jako součást doprovodného programu uskuteční v pátek exhibiční jízda „dříve narozených“ monopostů. Převahu mezi nimi budou mít někdejší formule Škoda, k vidění ovšem budou i Škoda Sport z roku 1949 nebo jen nepatrně mladší Hakar konstruktéra Aloise Riegera.

 

Komentáře ke článku