Novinky

  • 26.06.2019 Bad Americké koncerny likvidují normální auta - další obětí GM bude od roku 2023 Camaro.

  • 24.06.2019 Neutral V roce 2020 má mít 26 % vozů taxi v Berlíně hybridní pohon.

  • 24.06.2019 Neutral Crossover Volkswagen T-Roc se bude od roku 2020 nabízet i s karoserií kabriolet.

Facebook Instagram

Supervision obohatí výbavu Kii XCeed

Supervision obohatí výbavu Kii XCeed

Digitální štít nahradí klasické přístroje

Pro nový městský crossover Kia XCeed bude v rámci značky Kia poprvé k dispozici plně digitální přístrojový štít Supervision o velikosti 12,3". Objeví se ještě v tomto roce společně s uvedením modelu na evropských trzích.

Supervision byl navržen tak, aby zajistil co nejsrozumitelnější předávání informací. Nahrazuje dnešní tradiční rychloměr a otáčkoměr, když obsahuje jejich elektronickou podobu.

Mezi dvojicí kruhových ukazatelů se nachází multifunkční displej, ovládaný pomocí spínačů na volantu. Na něm může řidič ve svém zorném poli sledovat pokyny navigace, stejně tak jako zprávy audiosystému, případně údaje o voláních a kontaktech, o trase či o aktuální a průměrné spotřebě paliva. Nechybějí ani upozornění, týkající se diagnostiky vozidla. 

Rozevírací oznámení mohou být provázána s různými prvky aktivní bezpečnosti a technologiemi na podporu řízení. Přístroj rovněž doporučí přestávku v cestě pokaždé, když zaznamená příznaky šoférovy únavy.

Když majitel automobil zaparkuje a vypne motor, na obrazovce se přehraje krátká animace vozidla v pohybu společně se shrnutím jízdy.

Supervision bude v Kii XCeed součástí výbavy na přání.

Komentáře ke článku

reklama
reklama