Novinky

  • 16.09.2019 Bad Při demonstracích před vstupy na autosalon IAA ve Frankfurtu bylo zadrženo 26 osob.

  • 13.09.2019 Bad Fiasko autosalonu IAA ve Frankfurtu vedlo k rezignaci prezidenta VDA Bernharda Mattese.

  • 13.09.2019 Good Nadační fond Škoda Auto předal Klaudiánově nemocnici v Mladé Boleslavi 4 miliony korun.

Facebook Instagram

Supervision obohatí výbavu Kii XCeed

Supervision obohatí výbavu Kii XCeed

Digitální štít nahradí klasické přístroje

Pro nový městský crossover Kia XCeed bude v rámci značky Kia poprvé k dispozici plně digitální přístrojový štít Supervision o velikosti 12,3". Objeví se ještě v tomto roce společně s uvedením modelu na evropských trzích.

Supervision byl navržen tak, aby zajistil co nejsrozumitelnější předávání informací. Nahrazuje dnešní tradiční rychloměr a otáčkoměr, když obsahuje jejich elektronickou podobu.

Mezi dvojicí kruhových ukazatelů se nachází multifunkční displej, ovládaný pomocí spínačů na volantu. Na něm může řidič ve svém zorném poli sledovat pokyny navigace, stejně tak jako zprávy audiosystému, případně údaje o voláních a kontaktech, o trase či o aktuální a průměrné spotřebě paliva. Nechybějí ani upozornění, týkající se diagnostiky vozidla. 

Rozevírací oznámení mohou být provázána s různými prvky aktivní bezpečnosti a technologiemi na podporu řízení. Přístroj rovněž doporučí přestávku v cestě pokaždé, když zaznamená příznaky šoférovy únavy.

Když majitel automobil zaparkuje a vypne motor, na obrazovce se přehraje krátká animace vozidla v pohybu společně se shrnutím jízdy.

Supervision bude v Kii XCeed součástí výbavy na přání.

Komentáře ke článku