Novinky

  • 20.11.2019 Neutral Také off road Mercedes-Benz třídy G bude k dispozici s elektrickým pohonem.

  • 17.11.2019 Neutral Nizozemsko ve snaze snížit emise zavedlo na dálnicích rychlostní limit 100 km/h.

  • 17.11.2019 Neutral Holanďan Max Verstappen (Red Bull) vyhrál VC Brazílie F1 v Interlagosu

Facebook Instagram

Zhroucený most v Janově stále komplikuje dopravu

Zhroucený most v Janově stále komplikuje dopravu

Lepší je se celému regionu vyhnout

V srpnu 2018 světem otřásl kolaps tzv. Morandiho mostu na dálnici A10 v italském Janově, při němž přišlo o život přes 40 lidí. I když událost už neplní přední stránky novin, s ní spojené problémy přetrvávají.

Přerušena tím byla totiž páteřní komunikace, zajišťující jednak dopravní obslužnost mezinárodního letiště, jednak odvádějící dopravu na Nice, v opačném směru pak na Savonu a dále do Toskánska. Objízdné trasy nemohou provoz zvládnout a zvláště v těchto měsících se na nich tvoří obrovské kolony.

Týká se to i dálnice A7 od Milána, která se v Janově s A10 křižuje. Autokluby doporučují se raději celému regionu vyhnout a při návratu z jižní Francie zamířit severněji – na Turín nebo Alsasko.

Varováno je hlavně před snahou projet po s A10 souběžnou pobřežní silnicí číslo 1 (Via Aurelia). Od francouzských hranic je lepším řešením využít sjezdu Voltri a najet na A26. Z ní se u Predosy odbočuje na spojnici s A7. Po této dálnici pak lze dojet do Janova, nebo ještě před ním zamířit po A12 na La Speziu.

Motoristé, kteří k cestě do tohoto důležitého přístavu využijí tunely Frejus nebo Mont Blanc, se mohou Janovu zcela vyhnout využitím úseku A21 z Alessandrie do Piacenzy, dále A1 do Parmy a konečně A15 do La Spezie.

Komentáře ke článku