Novinky

  • 22.09.2020 Neutral Výroba v tuzemských automobilkách klesla v červenci a srpnu meziročně o pět procent

  • 18.09.2020 Bad Prodej aut v EU klesl za prvních osm měsíců 2020 meziročně o 32 procent

  • 15.09.2020 Neutral Škoda Octavia s plug-in hybridním pohonem se začne vyrábět v říjnu

Facebook Instagram

Vylepšení pro modely Škoda Karoq a Kodiaq

Vylepšení pro modely Škoda Karoq a Kodiaq

Obě SUV vstupují do modelového roku 2020 s technickými vylepšeními.

S modelem Kodiaq zahájila Škoda na podzim roku 2016 svou SUV-ofenzívu. Kompaktní model Karoq následoval o rok později. Kodiaq byl od svého uvedení na trh na podzim roku 2016 na celém světě vyroben v počtu zhruba 360 000 kusů. Karoq byl od podzimu roku 2017 vyroben v počtu přes 220 000 vozů.

Do modelového roku 2020 tato úspěšná SUV vstupují s rozšířenou nabídkou bezpečnostní a komfortní výbavy. Spektrum asistenčních systémů rozšiřuje Side Assist, který nahrazuje dosavadní Blind Spot Detect. S novým systémem vzrostl i jeho dosah z dřívějších 20 na nynějších 70 metrů. Asistent pomocí dvou radarových systémů rozpozná vozidla blížící se zezadu nebo v mrtvém úhlu. Součástí Side Assist je také Rear Traffic Alert. Ten při couvání z parkovacího místa upozorňuje na objekty, které se pohybují kolem zádi vozu.

Za příplatek dodávaný adaptivní podvozek (DCC) už není v nabídce jen pro vozy s pohonem všech kol, ale i v kombinaci s pohonem předních kol. Prostřednictvím elektricky nastavitelných tlumičů se tlumení a pružení podvozku automaticky přizpůsobí stavu vozovky a aktuálnímu nebo upřednostňovanému stylu jízdy. Řidič se může prostřednictvím volby jízdního profilu rozhodnout mezi režimy Comfort, Normal a Sport.

U systému bezklíčového odemykání Kessy, který je za příplatek k dispozici pro modely Karoq i Kodiaq, se signál, automaticky vypne, pokud není klíčem po dobu 15 minut manipulováno. Sníží tak riziko odcizení vozu nebo vloupání do něj.

Nabídka motorů pro model Karoq bude doplněna o novou jednotku 2,0 TDI/140 kW (190 k), známou již z modelu Kodiaq. Kombinuje se s pohonem všech kol a sedmistupňovou převodovkou DSG.

Škoda Karoq a Kodiaq se vyznačují také novým nápisem na pátých dveřích. Tento prvek se poprvé objevil na nových kompaktních modelech Škoda Scala a Kamiq i na modernizovaném Superbu a postupně bude zdobit záď všech vozů značky Škoda.

Komentáře ke článku