Novinky

  • 18.10.2019 Neutral Zelení chtějí v Německu prosadit rychlostní limity 130 km/h pro německé dálnice.

  • 17.10.2019 Neutral Korea chce do roku 2030 dosáhnout podíl 33 % prodeje elektrifikovaných vozidel.

  • 16.10.2019 Bad V Německu v posledních měsících dramaticky rostou ceny ojetých aut.

Facebook Instagram

Aby nehodou i všechno nekončilo

Aby nehodou i všechno nekončilo

Přednášky pro středoškoláky varují před riziky

Cílem interaktivního a preventivně edukačního projektu Nehodou to začíná je snižování rizikových faktorů v chování účastníků silničního provozu. Tým odborníků cestuje po celé České republice a organizuje přednášky pro studenty středních škol, tedy začínající a budoucí řidiče motorových vozidel.

Akce je financována z Fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů. Účast škol i ostatních zájemců je tak zcela bezplatná. Celkový počet recipientů čítá od roku 2016 bezmála 60 tisíc osob, které navštívily některé z 296 představení.

Experti analyzují dopravní nehody z hlediska jejich příčin a následků. Komentují nebezpečí, spočívající v používání mobilních telefonů při řízení či nedodržování bezpečné vzdálenosti. Posluchači si vyzkoušejí, jak ovlivnit bezpečnost jízdy z pozice spolujezdce, a rozehraje se i ukázka asistované první pomoci se záchranářem.

Pokud někoho překvapí pojetí, pravděpodobně to bude způsobeno využitím humoru a dávkou interaktivních prvků. Mladého diváka je nutné nejprve zaujmout a teprve potom obohatit o důležitá fakta,“ uvedl Martin Bednář ze společnosti Dekra, který projekt řídí a stojí za jeho vznikem.

Komentáře ke článku