Novinky

  • 24.01.2020 Good Škoda na ženevském autosalonu představí Octavii iV RS s plug in hybridním pohonem.

  • 24.01.2020 Bad Šéf odborů VW Osterloh požaduje kvóty EU pro nabíjecí stanice elektromobilů.

  • 24.01.2020 Good Alfa Romeo ke 110. výročí plánuje lehkou verzi Giulia GTA Special s 456 kW (620 k).

Facebook Instagram

Ionity přichází do České republiky

Ionity přichází do České republiky

První rychlodobíjecí stanice bude v Berouně

Již ve druhé polovině září tohoto roku bude na pumpě OMV Beroun-jih na dálnici D5 ve směru do Prahy otevřena první rychlodobíjecí stanice Ionity v ČR. Ionity je společný projekt společností BMW, Daimler, Ford a Volkswagen Group.

Každá ze čtyř instalovaných jednotek je schopna dobíjet prostřednictvím standardního konektoru CCS2 elektromobily s využitím výkonu až 350 kW. Běžná dobíjecí zařízení se naopak dostanou pouze na 22 kW a současná česká nejrozšířenější síť maximálně na 50 kW.

Stanice Ionity si díky chytré komunikaci s elektromobilem sama zjistí maximální možný nabíjecí výkon vozu a optimalizuje proces tak, aby byl co možná nejrychlejší. Reálně lze již nyní dosáhnout u mnoha vozidel dobití na 80 % kapacity během přibližně 30 minut.

První rychlonabíjecí stanice Ionity bude zprovozněna na dálnici v Berouně

U stojanů budou mít zákazníci k dispozici uživatelskou příručku v češtině a angličtině. V případě potřeby mohou také požádat o radu vyškolený personál OMV nebo telefonicky kontaktovat klientskou podporu, která je dostupná v angličtině, němčině a francouzštině.

Využití rychlonabíjecí stanice bude bez ohledu na dobu nabíjení či kapacitu akumulátoru automobilu zpoplatněno jednorázovou částkou 205 Kč.

Komentáře ke článku