Novinky

  • 24.01.2020 Good Škoda na ženevském autosalonu představí Octavii iV RS s plug in hybridním pohonem.

  • 24.01.2020 Bad Šéf odborů VW Osterloh požaduje kvóty EU pro nabíjecí stanice elektromobilů.

  • 24.01.2020 Good Alfa Romeo ke 110. výročí plánuje lehkou verzi Giulia GTA Special s 456 kW (620 k).

Facebook Instagram

Legendární Zbraslav - Jíloviště již tuto sobotu

Legendární Zbraslav - Jíloviště již tuto sobotu

Blíží se 52. ročník závodu historických vozidel do vrchu

V sobotu 7. září 2019 se koná již 52. ročník mezinárodního závodu historických vozidel do vrchu Zbraslav – Jíloviště. Letos poprvé se jede jako součást nového šampionátu Grand Prix historických automobilů, jehož promotérem je Autoklub České republiky.

Zbraslav Jíloviště 2019

Již od osmi hodin budou probíhat přejímky vozidel. Diváci pak mohou obdivovat historické skvosty vystavené na Zbraslavském náměstí. V areálu zbraslavského zámku bude mít zázemí Autoklub ČR s fanshopem a informačním stánkem. Pro nejmenší zajistí premiérově nové dětské dopravní hřiště se zábavným kvízem. Poprvé se společně představí také dvě výstavy o historii Autoklubu a století motorismu.

Žhavou současnost naopak připomenou soutěžní speciály Škoda Fabia R5 Filipa Mareše, čerstvého juniorského mistra Evropy, a Peugeot 208 R2 Jana Talaše, úspěšného reprezentanta ACCR Czech Rally Teamu. Oba jezdci přislíbili účast i na autogramiádě. Součástí dalšího bohatého programu bude také výstava historických bicyklů včetně výuky jízdy na vysokém kole Veteran Bicycle Clubu Zbraslav.

Ve 13 hodin budou ze Zbraslavského náměstí startovat samotné jízdy do vrchu. V 16:30 hodin proběhne ve Zbraslavi vyhlášení vítězů kategorie formule a závodních poválečných vozů. Poté bude následovat hromadný přejezd do Jíloviště za doprovodu Policie ČR, kde proběhne od 17:30 do 18:30 v Pražské ulici defilé vozů.

Zbraslav Jíloviště 2019

První ročník závodu Zbraslav - Jíloviště se jel 25. března 1908. Konal se pravidelně při příležitosti konání pražského autosalonu a zasloužil se o popularizaci motorismu a motoristického sportu u nás. V roce 1926 tento závod vyhrála Eliška Junková. Poslední předválečný ročník proběhl v roce 1931. Závod v roce 1967 obnovil Veteran Car Club Praha a je dodnes jeho pořadatelem.

Závod bereme jako závazek vůči jeho tradici a každoročně usilujeme o zpestření programu. Velké poděkování patří starostce Zbraslavi Zuzaně Vejvodové a starostovi Jíloviště Vladimíru Dlouhému, všem partnerům a přátelům, členům Veteran Car Clubu Praha, kteří se na akci podílejí a bez jejichž pomoci si to neumím představit,“ uvedla Marketa Profeldová, ředitelka závodu.

Zbraslav - Jíloviště je posledním podnikem čtyřdílného šampionátu Grand Prix historických automobilů. Ten se letos koná poprvé. Vznikl z iniciativy pořadatelů tradičních veteránských podniků a Autoklubu ČR. Šampionát je vypsán pro automobily vyrobené do roku 1939, soutěží se v jízdě pravidelnosti. Vítěz získá putovní pohár prezidenta Autoklubu ČR.

Autoklub stál u vzniku a byl přímým pořadatelem věhlasných 1000 mil československých i jízdy Zbraslav – Jíloviště, jednoho z nejstarších závodů u nás. Šampionátem navazujeme na tento odkaz a zároveň chceme podpořit současné pořadatele v jejich úsilí,“ uvedl prezident Autoklubu ČR Jan Šťovíček.

Zbraslav Jíloviště 2019

Komentáře ke článku