Novinky

  • 24.01.2020 Good Škoda na ženevském autosalonu představí Octavii iV RS s plug in hybridním pohonem.

  • 24.01.2020 Bad Šéf odborů VW Osterloh požaduje kvóty EU pro nabíjecí stanice elektromobilů.

  • 24.01.2020 Good Alfa Romeo ke 110. výročí plánuje lehkou verzi Giulia GTA Special s 456 kW (620 k).

Facebook Instagram

Auto není koupelna ani odpadkový koš

Auto není koupelna ani odpadkový koš

Špína snižuje hodnotu vozu při prodeji

V interiéru automobilu mohou na posádku číhat neviditelní, ale zákeřní nepřátelé. Vegetuje v něm totiž množství bakterií a mikrobů.

Dostávají se sem rozličnou cestou – na podrážkách bot, neumytýma rukama, při konzumaci jídla a pití. Někteří lidé si v autě doslova zřídí odpadkový koš, a to rovnou v prostoru pod sedadlem. Samostatnou kapitolou jsou potom čtyřnozí mazlíčkové, kteří ve vozidle často cestují. Důsledkem je spuštění hnilobných procesů.

Mnoho žen si navíc z vozu dělá koupelnu. Nánosy make-upu a ostatních líčidel se pak objevují na volantu, řadicí páce, ruční brzdě či na dveřích. Podle odborníků toto vše snižuje hodnotu při dalším prodeji.

 

V autě na nás číhají neviditelní nepřátelé

 

Zabránit tomu lze dodržováním poměrně jednoduchých zásad. Nestačí jen vysávat jednou za tři měsíce a není dobré šetřit na tepování a odborném vyčistění autosedaček. Dbát je nutno i na funkčnost a nezávadnost klimatizace.

Na odpadky zásadně používáme igelitové pytle, nic neházíme na podlahu. Občas otřeme volant, klíčky dveří a řadicí páku dezinfekčními utěrkami. Když se nám stane, že se v autě rozlije nějaké sladké pití, rychle ho smyjeme aspoň čistou bublinkovou vodou a povrch vysušíme. Při jezení používáme ubrousek, abychom minimalizovali množství drobků.

Komentáře ke článku