Novinky

  • 15.02.2020 Bad Při stavbě továrny Tesla u Berlína už bylo objeveno 13 amerických leteckých bomb z války.

  • 12.02.2020 Good Slovenská vláda navrhuje zrušení dálničních poplatků pro vozy do 3,5 t.

  • 10.02.2020 Good Film Le Mans 66 (Ford v. Ferrari) získal Oscary za střih a zvuk - jako Grand Prix v roce 1966.

Facebook Instagram

Děti pro Lidice na téma cestování

Děti pro Lidice na téma cestování

Výstava v budově Autoklubu ČR

Ve čtvrtek 30. ledna 2020 byla za přítomnosti ministra zahraničních věcí Tomáše Petříčka v sídle Autoklubu ČR otevřena výstava Děti pro Lidice na téma cestování. Pramení z Mezinárodní výtvarné přehlídky Lidice, které se účastní pravidelně mladí kumštýři ve věku od 4 do 16 let.

Mládeží vytvořená auta, motorky, lodě nebo stroje času do těchto krásných prostor prostě patří, přičemž je pozoruhodné sledovat, jak každý takový kousek prokazuje svoji jedinečnost a při tom všem je tolik charakteristický původem země, ze které přichází,“ uvedl Roman Škoda, produkční Památníku Lidice.

 

Na výstavě se sešly obrázky závodních speciálů i rodinných vozů

 

Na vernisáž pozvala místostarostka a radní pro školství MČ Praha 1 Eva Špačková žáky ze Základní školy Vodičkova s rozšířenou výtvarnou a estetickou výchovou. Na úvod zazpívala tři písně Eva Veselková, doprovázená klavíristou Michalem Hanzalem.

Vzácným hostem byla paní Olga Knoblochová, čestná občanka Prahy 1 a dlouholetá životní partnerka cestovatele Jiřího Hanzelky.

Expozice v salonku Grand Prix v přízemí budovy bude veřejnosti přístupná do konce února, a to každý všední den od devíti do osmnácti hodin, o víkendech a ve svátcích pak od deseti do dvaceti hodin. Vstup je zdarma.

Komentáře ke článku