Novinky

  • 11.08.2020 Neutral Akcie Hyundaie prudce stouply, když firma oznámila příchod elektromobilů Ioniq

  • 09.08.2020 Neutral Holanďan Max Verstappen (Red Bull) zvítězil ve VC 70. výročí F1 v Silverstonu

  • 08.08.2020 Neutral Fin Valtteri Bottas (Mercedes) odstartuje z první pozice do VC 70. výročí F1 v Silverstonu

Facebook Instagram

Formule E za sebou táhla lyžaře

Formule E za sebou táhla lyžaře

Blomqvist se znovu proháněl v quattru

Po loňské úspěšné premiéře se v rakouském Zell am See uskutečnil druhý ročník GP Ice Race. Audi na ni vyslalo svoje jezdce Reného Rasta a Daniela Abta. Společnost jim dělali rallyová legenda Stig Blomqvist a trojnásobný vítěz čtyřiadvacetihodinovky v Le Mans Benoit Tréluyer.

Bylo skvělé zažít tak obrovské nadšení fanoušků, kteří téhle akci skutečně přišli na chuť. Spojily se v ní historie, současnost a budoucnost motorsportu,“ uvedla Hildegard Wortmannová, členka představenstva Audi pro obchod a marketing, která se na ledové dráze svezla jako Rastova i Blomqvistova spolujezdkyně.

V Zell am See se na zamrzlém jezeře závodilo už před několika desítkami let a nyní byla tradice zdárně obnovena. Snad největší aplaus přítomných si vysloužil pilot formule E Abt, který se svým elektrickým monopostem táhl za sebou lyžaře Benedikta Mayra. Šlo o skutečně neobvyklou modifikaci disciplíny zvané motoskijöring. 

Opravdu unikátní pohled - formule E za sebou táhne lyžaře!

Rast a Tréluyer se střídali za volantem Audi RS 5 DTM. Pochvalovali si užší pneumatiky s tenčími hřeby, které u jejich speciálu výrazně zlepšily trakci. „Bylo kolem nuly a potýkali jsme se s hlubokým podkladem. Jakmile jsme ale upravili nastavení, stala se jízda opravdovou zábavou,“ uvedl Rast.

Blomqvist, mistr světa v automobilových soutěžích z roku 1984, potěšil přítomné festivalem smyků se slavným Audi Sport quattro. Ještě hlouběji do minulosti se ponořil Tréluyer, který představil DKW F91.

Komentáře ke článku