Novinky

  • 31.03.2020 Neutral Škoda Auto připravila balíček opatření na podporu svých prodejců

  • 30.03.2020 Bad Pařížský autosalon se letos neuskuteční, hledá se jeho redukovaný formát

  • 30.03.2020 Bad Toyota zastavuje nejméně do 19. dubna výrobu ve svých evropských závodech

Facebook Instagram

Cupra Garage otevírá již dnes

Cupra Garage otevírá již dnes

Důstojné sídlo dynamické značky

Sofistikovaná značka, zasvěcená designu, sportu, inovacím a jedinečnosti přesahující hranice automobilového světa, nemůže mít obyčejné zázemí. Cupra si proto vybudovala globální centrálu, jež věrně reprezentuje DNA její značky.

Cupra byla zrozena před dvěma roky a i nadále zůstává věrná své průkopnické filozofii a hodnotám opravdového inovátora. To vše se zrcadlí i v novém sídle této značky. Dvoupodlažní budova s plochou 2400 metrů čtverečních se vyznačuje ohromující architekturou, jež připomíná prostory boxů na závodních okruzích.

Sídlo je vyvrcholením naší konsolidace jako nezávislé značky. Vlastní zázemí nám umožní zvýšit počet zaměstnanců na 200 a rozšířit náš klub milovníků ušlechtilých automobilů na celém světě,“ řekl Wayne Griffiths, předseda představenstva Cupry.

Budova je vybavena 12 nabíjecími přípojkami pro elektricky poháněná vozidla, a tím je připravena na budoucí mobilitu. Používá nejnovější inovace v oblasti konstrukce, materiálů a povrchových úprav, stejně jako modely značky Cupra. Je ekologická a energeticky hospodárná. Regulace osvětlení a topení, respektive chlazení, probíhá automaticky v závislosti na počasí. Použité stavební materiály jsou trvale udržitelné.

„Nový komplex Cupra Garage nám umožní konsolidovat naši organizační strukturu v době, která je pro značku klíčová. V letošním roce rozšíříme jak naši produktovou řadu o modely Cupra Leon a Cupra Formentor, tak i naši přítomnost na mezinárodních trzích. Nový domov značky Cupra nám poskytne prostředky a zázemí pro další růst,“ uvedl Antonino Labate, ředitel pro strategii, obchodní vývoj a provozní činnosti ve společnosti Cupra.

Automobily Cupra se zrodily na závodních okruzích, současně jsou však koncipovány pro každodenní provoz. To platí i pro nové sídlo. „Budou v něm kanceláře pro oddělení prodeje, nákupu a financí, výzkumu a vývoje sériově vyráběných i závodních vozů, jakož i prostory pro prezentace,“ vysvětlil Jaime Puig, ředitel závodního oddělení Cupra Racing. Ve velkorysém zázemí budou také dílny Cupra Racing Factory, v nichž budou vyráběny nové závodní vozy Cupra Leon Competición. Zde bude také dokončen vývoj elektricky poháněného závodního cestovního vozu Cupra e-Racer a speciálních modelů značky. 

Na budově dominuje monumentální logo

Fasádě dominuje hliníkové logo s rozměry 3,9 x 3,0 metru v měděném odstínu Cup Copper, který nalézá uplatnění na kolech a detailech interiéru vozů Cupra. Přírodní odstíny a materiály, například měď a žula, které vyjadřují charakter značky v jejích modelech, jsou v nové stavbě také zastoupeny.

Cupra není na své cestě sama. Její sportovní duch ji přivedl k navázání partnerství s klubem FC Barcelona. Cupra je nyní automobilovým partnerem slavného barcelonského sportovního klubu, jemuž zajišťuje vše kolem mobility. Cupra dává najevo svůj soutěživý charakter také jako oficiální sponzor mezinárodních turnajů v padelu. Tyto aliance budou mít své zastoupení rovněž v novém sídle. Všem partnerům budou vyhrazeny speciální prostory.

Budova bude slavnostně otevřena dnes a součástí akce bude také světová premiéra rodiny modelů Cupra Leon.

Komentáře ke článku