Novinky

  • 15.10.2020 Good V Číně už šestý měsíc za sebou stoupl počet prodaných nových osobních automobilů

  • 11.10.2020 Good Triumfem Lewise Hamiltona (Mercedes) skončila VC Eifelu F1 na Nürburgringu

  • 11.10.2020 Good Český stát vybral na silničním mýtu v září rekordní částku 1,04 miliardy korun

Facebook Instagram

V testu cyklistických přileb žádná nepropadla

V testu cyklistických přileb žádná nepropadla

Po nehodě je ji třeba vždy vyměnit

Německý autoklub ADAC za přispění našeho ÚAMK uskutečnil test deseti cyklistických přileb. Do výběru se dostaly výrobky v cenovém rozmezí od 20 do 80 eur.

Podrobeny byly prověrce odolnosti při nárazu (5,5 m/s) na plochu a rotační zkoušce (6,0 m/s při 45 °C). Zkoumaly se rovněž výdrž bradového popruhu, zajištění tepelné stálosti, snadnost manipulace, pohodlí při nošení nebo přítomnost zdraví škodlivých látek.

Významným kritériem se stala také hmotnost. Modely značek Alpina a Uvex zhotovené pomocí metody Inmold ji měly asi o 200 gramů menší než nejtěžší kus od Nutcase. Proto je zacházení s nimi snazší.

Ani jeden produkt vyloženě nezklamal. I při silném dopadu cyklisty na přilbu všechny vykázaly alespoň uspokojivý ochranný účinek. Zde ovšem stojí za připomenutí, že po nehodě je nutné přilbu přestat používat, i když se vizuálně zdá být v pořádku.

Pozitivem je i to, že v žádném ze vzorků nebyla nalezena jakákoliv škodlivá substance.

Na zlato dosáhl Uvex hlmt 4 cc. Jeho jediným nedostatkem je nižší viditelnost za tmy. Tu ovšem v odpovídajícím rozsahu nabídl jen celkově čtvrtý Nutcase Street Gen3.

Horšího hodnocení se dostalo Alpině Airtime, na níž se zlomilo připojení popruhu k přilbě. U Fischeru se odlepila při vyšší temperatuře vnější vrstva barevné fólie.

Komentáře ke článku