Novinky

  • 15.10.2020 Good V Číně už šestý měsíc za sebou stoupl počet prodaných nových osobních automobilů

  • 11.10.2020 Good Triumfem Lewise Hamiltona (Mercedes) skončila VC Eifelu F1 na Nürburgringu

  • 11.10.2020 Good Český stát vybral na silničním mýtu v září rekordní částku 1,04 miliardy korun

Facebook Instagram

Dědeček elektromobil pro olympiádu

Dědeček elektromobil pro olympiádu

Když ještě akumulátory byly olověné

Při příležitosti sedmdesátého výročí svého vzniku představuje Seat unikátní kousky ze své sbírky historických vozidel. Dnes začneme předchůdcem současných elektromobilů.

Elektrický Seat Toledo doprovázel olympijský oheň na posledním úseku k místu slavnostního zahájení olympijských her, které se uskutečnily v roce 1992 v Barceloně. Hmotnost vozu zvýšilo z 1015 na 1545 kilogramů 16 olověných akumulátorů. V městském provozu bylo možné ujet na jedno nabití 55 kilometrů. To byl dostatečný dojezd k tomu, aby elektrický Seat Toledo mohl jet také v čele maratonského závodu v poslední den olympijských her. 

Speciální edice Seat Toledo Podium byla určena pro španělské olympijské medailisty

Seat Toledo nebyl jediným oficiálním vozem těchto olympijských her, ale byl to „vůz šampionů“. Každý z 22 španělských medailistů obdržel exkluzivní vůz Seat Toledo Podium, vyvinutý speciálně pro ně. Toto Toledo se odlišovalo lakováním ve dvou odstínech šedé a ve své době maximálně luxusní výbavou interiéru. Mezi sedadly byly uloženy dokonce fax a telefon. Interiér krémové barvy měl kožené čalounění a dřevěné ozdobné obložení na přístrojové desce a dveřích.

Komentáře ke článku