Novinky

  • 22.02.2021 Bad Tesla přestala přijímat objednávky model Y a odstranila ho i ze svého online konfigurátoru.

  • 04.02.2021 Bad Zisk petrolejářské společnosti Royal Dutch Shell klesl loni o 71 % na 4,8 mld. dolarů

  • 29.01.2021 Bad Obrat českého trhu s ojetinami klesl v loňském roce o 46 procent

Facebook Instagram

Škoda Auto má fotovoltaickou elektrárnu

Škoda Auto má fotovoltaickou elektrárnu

Dodává energii servisnímu centru v Kosmonosích

Ve spolupráci s firmou ČEZ Solární, dceřinou společností ČEZ Esco, nainstalovala Škoda Auto solární panely na pěti budovách v Kosmonosech. Automobilka bude kromě toho získávat elektřinu také z nově zbudovaného Carportu.

Celá fotovoltaická elektrárna zabírá plochu přes 2200 m2, její jmenovitý výkon činí 441 kilowatt-peak (kWp). Zařízení ročně vyprodukuje více než 450 MWh ekologicky získané energie. Technickým konzultantem a provozovatelem je Ško-Energo. 

Část spotřeby elektrické energie v servisním centru v Kosmonosech je kryta z obnovitelných zdrojů

Fotovoltaickou elektrárnou pokryjeme čtvrtinu spotřeby Servisního a tréninkového centra v Kosmonosech. Sluneční energie se ukládá do baterií o kapacitě 570 KWh, odkud je ji možné kdykoli odebírat," uvedl Stanislav Pekař, vedoucí After Sales Škoda Auto.

Součástí projektu jsou také hromosvody a jímací soustavy, elektronická požární signalizace, odpovídající bezpečnostní instalace a záchytné systémy, úpravy v trafostanicích a také montáž strukturované kabeláže pro napojení na datové sítě Škoda Auto. Celkové investice činily zhruba 30 milionů korun, tedy přibližně 1,1 milionu eur.

Komentáře ke článku