Novinky

  • 09.08.2021 Neutral Volkswagen představí na IAA v Mnichově SUV kupé ID.5 GTX

  • 06.05.2021 Good Magistrát hl. m. Prahy oznámil záměr odstranit 1 800 informačních a směrových tabulí za účelem omezit vizuální smog

  • 21.04.2021 Neutral Světovým autem roku 2021 se stal Volkswagen ID.4

Facebook Instagram

TPCA Beat festival

TPCA Beat festival

Viktorce pomůže přes 120 000 Kč

V noci dozněly poslední tóny úspěšného 11. ročníku TPCA Beat festivalu, který vyhráli Big S. Na léčbu hendikepované Viktorky poputuje přes 120 000 Kč.

Slunečné počasí přilákalo na Kmochův ostrov více než 5800 lidí, kteří si celé sobotní odpoledne a noc užívali skvělou muziku hvězd hudebního nebe, namíchanou s talentovanými seskupeními z regionu. 

Na začátku diváky rozparádili legendární rockeři Abraxas se svými hity Karel drogy nebere nebo Nekonečné boogie, aby se po soutěži regionálních kapel objevil na pódiu kutnohorský písničkář Pekař. Jeho písně potěšily zejména ženskou část publika. Hlavní hvězdy festivalu pak roztančily staré i mladé - nejdřív nestárnoucí legenda Žlutý pes s Ondřejem Hejmou a nakonec slovenští No Name. V soutěži regionálních kapel o 50 000 korun na natočení vlastního alba u diváků v SMSkovém hlasování zvítězila čáslavská skupina Big S.

Charitativní rozměr festivalu pak podtrhlo předání výtěžku ze vstupného a prodeje festivalových předmětů rodičům pětileté Viktorky. Ta prodělala dětskou mozkovou obrnu a výtěžek pomůže jejím rodičům zaplatit speciální léčbu, která by jí mohla pomoci postavit se na vlastní nohy. Celkem se vybralo na vstupném přes 70 000 korun a další tisíce poputují k Viktorce z prodeje festivalových předmětů. Navíc se TPCA rozhodla léčbu statečné holčičky podpořit dalšími 50 000 korun z vlastního rozpočtu.

 

Komentáře ke článku