Novinky

  • 03.12.2020 Neutral Tento týden začal v ČR prodej elektronických dálničních kuponů

  • 03.12.2020 Neutral Peter Olah byl jmenován vedoucím designu interiéru ve společnosti Škoda Auto

  • 01.12.2020 Neutral Lewis Hamilton kvůli pozitivnímu testu na covid nepojede víkendovou velkou cenu F1

Facebook Instagram

Mission H24

Mission H24

Závodní vůz na vodík Green GT LM PH2G

V rámci pátého závodu European Le Mans Series (ELMS) na okruhu Spa-Francorchamps se odehrála světová premiéra závodního prototypu Green GT LM PH2G s elektrickým pohonem. Jeho čtyři trakční elektromotory napájí elektrická energie získávaná z palivových článků reakcí vodíku s kyslíkem ze vzduchu. Jediné emise, které tento způsob pohonu produkuje, je vodní pára.

Mission H24 Green GT LM

Během předváděcí jízdy prototyp řídil čtyřnásobný vítěz z Le Mans Yannick Dalmas. Cílem bylo ukázat jednoduchost, spolehlivost a mimořádný závodní potenciál pohonu využívajícího palivové články a vodík. Součástí předváděcí jízdy byla i ukázková zastávka pro dotankování vodíku.

Akce byla součástí projektu Mission H24, v němž spojily síly pořádající organizace závodu 24 hodin v Le Mansu Automobile Club de l’Ouest (ACO) a výrobce experimentálního prototypu GreenGT. Cílem je dostat tuto nejperspektivnější techniku pohonu automobilů do 24 hodin v Le Mansu v roce 2024.

Prototyp Green GT LM PH2G bude vystaven počátkem října na autosalonu v Paříži.

„Vodík je budoucnost, protože naším cílem je mobilita bez emisí. Naším úkolem je vyvíjet vysocevýkonné a z hlediska životního prostředí přívětivé technologie,“ řekl ve Spa prezident ACO Pierre Fillon.

Mission H24 Green GT LM

Komentáře ke článku