Novinky

  • 25.03.2019 Neutral Za polárním kruhem se testuje neobvyklý prototyp - Dacia Duster s elektrickým pohonem.

  • 22.03.2019 Neutral Bugatti plánuje luxusní limuzínu s legendárním jménem Royale a elektrickým pohonem.

  • 21.03.2019 Good Automobilky Toyota a Suzuki se dohodly na prohloubení spolupráce týkající se i Evropy.

Facebook Instagram

Sébastien Loeb se vrátí na Dakar

Sébastien Loeb se vrátí na Dakar

Devítinásobný mistr světa pojede soukromně s podporou Red Bullu

Devítinásobný mistr světa v rallye a nedávný vítěz Katalánské rallye 44letý Sébastien Loeb oznámil, že se s podporou Red Bullu vrátí na trať Dakaru.

Loeb Dakar 2019

Se spolujezdcem Danielem Elenou pojedou ve voze Peugeot 3008 DKR v soukromém francouzském týmu PH Sport. Jde o podobný vůz, jako byl ten, s nímž se v roce 2017 umístil na druhém místě pět minut za vítězným Stéphanem Peterhanselem.

„Po celou svou kariéru jsem byl považován za favorita. A i když je stále mou motivací zvítězit, důležité je také si to užít. Postavit se na start Dakaru 2019 společně s Danielem jako soukromí závodníci je fantastická výzva. Jsem připraven do toho jít, stejně jako jsem se letos zúčastnil tří soutěží mistrovství světa v rallye, kde nebyl úspěch zdaleka jistý. Tentokrát budu součástí soukromého týmu, takže vše bude náročnější,“ vysvětluje Sébastien Loeb.

Loeb se Dakaru zúčastnil již třikrát, pokaždé v oficiálním továrním týmu Peugeot. V roce 2016 za volantem vozu Peugeot 2008 DKR dojel na devátém místě, v roce 2017 s Peugeotem 3008 DKR skončil druhý a v letošním roce byl nucen závod opustit kvůli zranění Daniela Eleny ve chvíli, kdy byl jejich Peugeot 3008DKR Maxi ve vedení. Jeho zkušenosti s dálkovými závody zahrnují i účast na Silk Way Rally a v Marocké rallye, kde se objevil za volantem oficiálních vozů Peugeot DKR.

Sébastien Loeb nebude mít na rozdíl od svých přímých soupeřů možnost si auto v závodech před 41. Dakarem vyzkoušet. Místo toho otestuje vůz v prosinci, před odletem do Limy. V lednu na něj čeká spousta silných soupeřů včetně bývalých týmových kolegů Stéphana Peterhansela, Carlose Sainze a Cyrila Desprese - všichni tři pojedou za volantem nejnovějšího vozu značky Mini. Mezi startujícími budou i vítězové předchozích ročníků Nasser Al-Attiyah a Giniel de Villiers v barvách týmu Toyota.

„Myslím, že ti všichni budou obávanými soupeři. Vzhledem ke změnám v předpisech jsem nakonec nemohl jet ve stejném autě jako letos, tedy v 3008DKR Maxi, takže usedneme do vozu z roku 2017 s mírně upraveným motorem z roku 2018. Proti nám budou pochopitelně stát nová auta. Vůbec proto nevíme, jak moc konkurenceschopní budeme, ale je tu pár posádek, které mají šanci vyhrát, a doufám, že budeme mezi nimi,“ připouští Sébastien Loeb.

Trasa příštího Dakaru je poprvé vytyčena jen v rámci jedné země. Pojede se v Peru od 6. do 17. ledna na trati dlouhé 5000 kilometrů a rozdělené do 10 etap. Téměř 70 % povede přes pískové duny.

„Duny mám moc rád. Nejdůležitější na tomto typu terénu je neuváznout. Na to se soustředím při zkušebních jízdách. Pro Daniela to bude také náročné, protože v tomhle terénu je navigace hodně ošemetná. O účasti v Dakaru jsem se rozhodl v poslední chvíli, protože pořád toužím vyhrávat. Asi nám bude v porovnání se soupeři chybět příprava, ale to, co jsem se naučil za předchozí tři roky, jsem nezapomněl! Moc se těším na dobrodružství, které je před námi!“

Loeb Dakar 2019

Komentáře ke článku

reklama
reklama