Novinky

  • 21.11.2018 Good Podle Zprávy MŽP emise NOx a částic z dopravy v období 2000 - 2017 poklesly.

  • 19.11.2018 Bad V Tokiu byl zatčen předseda Nissan Motor Carlos Ghosn za falšování údajů o příjmech.

  • 18.11.2018 Neutral Závod WEC na 6 h v Šanghaji vyhrála posádka Conway, López, Kobajaši v Toyotě

Facebook Instagram

Porsche drží rekord na Severní smyčce

Porsche drží rekord na Severní smyčce

Stačil k tomu jediný pokus

Značka Porsche vytvořila ve spolupráci s týmem Manthey Racing další rekord na Severní smyčce Nürburgringu. Model Porsche 911 GT2 RS MR, disponující výkonem 515 kW (700 k), zvládlo okruh o délce 20,6 kilometru v čase 6:40,3.

Tak rychle ještě nikdy žádný automobil s registrací pro silniční provoz „Zeleným peklem“ neprojel. Za volantem seděl Lars Kern.

Celý den jsme sledovali počasí a důkladně zvažovali, zda je taková jízda vůbec možná. Za deště nebo i jen na nepatrně vlhké vozovce bychom takové riziko nikdy nepodstoupili,“ uvedl Dr. Frank-Steffen Walliser, vedoucí divize motoristického sportu a vozidel GT.

Auto bylo vybaveno novou sadou sportovních prvků Performance Kit a celkové nastavení bylo přizpůsobeno charakteristice trati. „Výsledek je více než uspokojivý. Je to skutečně neuvěřitelný čas. A také další jednoznačný důkaz toho, jaké možnosti vězí v tomto sportovním voze,“ dodal Walliser.

„Nemusel jsem podstupovat velká rizika, abych jel rychle. Měl jsem jen jeden pokus, protože se už začínalo stmívat. A ten se hned vydařil,“ potvrdil Kern.

 

 

 

Komentáře ke článku

reklama
reklama