Novinky

  • 25.03.2019 Neutral Za polárním kruhem se testuje neobvyklý prototyp - Dacia Duster s elektrickým pohonem.

  • 22.03.2019 Neutral Bugatti plánuje luxusní limuzínu s legendárním jménem Royale a elektrickým pohonem.

  • 21.03.2019 Good Automobilky Toyota a Suzuki se dohodly na prohloubení spolupráce týkající se i Evropy.

Facebook Instagram

Porsche drží rekord na Severní smyčce

Porsche drží rekord na Severní smyčce

Stačil k tomu jediný pokus

Značka Porsche vytvořila ve spolupráci s týmem Manthey Racing další rekord na Severní smyčce Nürburgringu. Model Porsche 911 GT2 RS MR, disponující výkonem 515 kW (700 k), zvládlo okruh o délce 20,6 kilometru v čase 6:40,3.

Tak rychle ještě nikdy žádný automobil s registrací pro silniční provoz „Zeleným peklem“ neprojel. Za volantem seděl Lars Kern.

Celý den jsme sledovali počasí a důkladně zvažovali, zda je taková jízda vůbec možná. Za deště nebo i jen na nepatrně vlhké vozovce bychom takové riziko nikdy nepodstoupili,“ uvedl Dr. Frank-Steffen Walliser, vedoucí divize motoristického sportu a vozidel GT.

Auto bylo vybaveno novou sadou sportovních prvků Performance Kit a celkové nastavení bylo přizpůsobeno charakteristice trati. „Výsledek je více než uspokojivý. Je to skutečně neuvěřitelný čas. A také další jednoznačný důkaz toho, jaké možnosti vězí v tomto sportovním voze,“ dodal Walliser.

„Nemusel jsem podstupovat velká rizika, abych jel rychle. Měl jsem jen jeden pokus, protože se už začínalo stmívat. A ten se hned vydařil,“ potvrdil Kern.

 

 

 

Komentáře ke článku

reklama
reklama