Novinky

  • 16.07.2019 Neutral V prvním pololetí Německo předstihlo v prodeji elektromobilů a plug-in hybridů Norsko.

  • 14.07.2019 Neutral Brit Lewis Hamilton z Mercedesu vyhrál VC Velké Británie F1 v Silverstone

  • 13.07.2019 Bad Členka německé SPD Ingrid Remmersová chce zákazat „přemotorované tanky“ SUV.

Facebook Instagram

DS 7 Crossback se představuje

DS 7 Crossback se představuje

Stylový crossover reprezentující francouzský luxus

Nově vytvořená značka DS Automobiles přichází s prvním představitelem druhé generace, který už není exkluzivní variantou odvozenou z modelové řady značky Citroën.

DS 7 Crossback

Spolu s uvedením tohoto modelu značka přináší exkluzivní služby pro zákazníky a zavádí novou formu prodeje výhradně ve specializovaných prodejnách DS Store se speciálně vyškoleným personálem. První taková prodejna v České republice bude otevřena do konce listopadu 2018 v Praze na Černém Mostě.

Exkluzivní crossover se originálním designem a nabízeným komfortem hlásí k odkazu vozů Citroën DS a SM. Novinka chce nabídnout typicky francouzský luxusní produkt s cílem zařadit se mezi prémiové značky.

DS 7 Crossback

Základní informace

Technika

V nabídce pohonných jednotek jsou dvě výkonové verze zážehového čtyřválce 1,6 THP a turbodiesely 1,5 l a 2,0 l. Pouze menší turbodiesel lze kombinovat s přímo řazenou šestirychlostní převodovkou, pro ostatní je připravena nová automatická převodovka s měničem momentu EAT8.

Na jaře 2019 nabídku doplní plug-in hybridní verze E-Tense 4x4 se zážehovým motorem o výkonu 220 kW (300 k) a pohonem všech kol zajištěným elektromotorem u zadních kol.

Mimořádný komfort jízdy zajišťuje předvídavý systém aktivního pérování DS Active Scan Suspension, který pomocí kamery odhaluje nerovnosti vozovky pět metrů před vozem, analyzuje jeho chování (rychlost, úhel natočení volantu, brzdění atd.) a nepřetržitě tomu individuálně uzpůsobuje charakteristiku odpružení a tlumení všech čtyř tlumičů.

DS 7 Crossback

Asistenční systémy

Systém DS Connected Pilot znamená další krok směrem k autonomnímu řízení. Představuje komplex funkcí, které mají vliv na řízení, upravují rychlost podle vpředu jedoucího vozidla a drží vůz bezpečně v jízdním pruhu. Dokáže ovlivňovat jak rychlost vozu, tak jeho směr. Je velmi užitečný např. v dopravních zácpách, kde bez zásahu řidiče automaticky spustí motor, nebo na dálnici. DS Connected Pilot využívá adaptivní tempomat ACC (Adaptive Cruise Control), díky němuž reguluje rychlost vozu a jeho vzdálenost od vozidla před ním. Kamera rozpoznává plnou i přerušovanou čáru. Systém umožňuje udržet vůz v daném jízdním pruhu, k čemuž pomáhá také LPA (Lane Position Assist). Pokud chce řidič převzít řízení, stačí, že se pevně chopí volantu. Deaktivace proběhne rovněž při zapnutí směrových světel. Vše aktivuje řidič dle svého uvážení a funguje to při rychlosti nad 30 km/hod až do 180 km/hod.

Systém DS Safety integruje šest hlavních funkcí: DS Night Vision, DS Driver Attention Monitoring, DS Active LED Vision, aktivní sledování mrtvých úhlů, automatické nouzové brzdění a čtení dopravních značek s uvedením rychlosti.

DS Night Vision zaručuje řidiči lepší vidění ve tmě. Infračervená kamera objeví chodce či zvířata na silnici až do vzdálenosti 100 metrů. Řidič vidí scénu v infračerveném zobrazení na digitálním displeji, kde se zjištěná nebezpečí objeví nejprve žlutě a pak červeně orámovaná, podle stupně závažnosti a rizika. Funkce Night Vision se ve voze tohoto segmentu objevuje vůbec poprvé.

DS Driver Attention Monitoring hlídá oči řidiče a jejich únavu (mrkání), obličej (směr pohledu) a pohyby hlavy, dráhu automobilu podle čar na silnici a vychýlení ze směru nebo trhavé pohyby volantem. Jakmile u některého z těchto faktorů vyhodnotí nelineární nebo zmatečné pohyby, automaticky aktivuje zvukový signál a na centrálním displeji se objeví výstražná zpráva.

DS 7 Crossback

Infotainment a konektivita

Novinkou mezi SUV jsou dva dvanáctipalcové displeje. První usnadňuje navigaci, používá se jako multimediální rozhraní a ovládají se přes něj DS Connect i Mirror Screen. Druhý s možností osobního nastavení slouží jako digitální sdružený přístroj.
Pro nejnáročnější milovníky hudby je k dispozici hi-fi systém Premium Focal Electra od špičkového francouzského výrobce.

Nejúspornější verze

Verze s turbodieselem 1,5 BlueHDi/95 kW (130 k) v kombinaci se šestirychlostní přímo řazenou převodovkou vykazuje spotřebu nafty v kombinovaném cyklu 4,1 l/100 km, tj. emise CO2 107 g/km, v městském cyklu 4,6 l/100 km a v mimoměstském 3,8 l/100 km.

Co stojí za pozornost

Důraz na exkluzivitu je znát v mnoha pozoruhodných detailech - kruhový element na středu volantu posetý krystaly, zpracování sedadel Bracelet s perlovým prošitím, které je použito i u palubní desky a dveřních panelů, použití gilošování, což je zpracovatelská technika využívaná v luxusním hodinářství, s vyrytými vzorky, tvořícími proplétající se linky, nebo exkluzivní hodinky B.R.M E180.

Cena

DS 7 Crossback nemá v nabídce základní nepříliš vybavenou verzi - každá varianta představuje vysokou úroveň stylu a komfortu. K dispozici jsou dvě výbavové linie Performance Line a Chic. Cenová nabídka začíná na 895 000 Kč za verzi 1,5 BlueHDi/130 MAN6 Performance Line, obsahující mj. i dvouzónovou klimatizaci a hifiaparaturu Akremis.

DS 7 Crossback

 

Základní údaje - DS 7 Crossback

Karoserie: pětidveřové SUV
Počet míst: 5
Předchůdce: -
Příbuzné modely: Peugeot 5008, Opel Grandland X
Hlavní konkurenti: Škoda Kodiaq, Jeep Cherokee
Platforma: PSA EMP2
Pohon: pohon předních kol
Motor: zážehové 1,6 PureTech/133 kW (181 k) nebo 165 kW (225 k)
vznětové 1,5 BlueHDi/95 kW (130 k) nebo 2,0 BlueHDi/130 kW (180k)
Umístění motoru: vpředu
Převodovka: přímo řazená šestirychlostní
osmistupňová automatická
Maximální rychlost: km
Zrychlení 0-100 km: s
Spotřeba paliva podle NEDC: -
Spotřeba paliva podle VLTP: -
Délka: 4573 mm
Výška: 1625 mm
Rozvor náprav: 2738 mm
Průměr otáčení: 10,45 m m
Provozní hmotnost: 1495 - 1610 kg
Užitečné zatížení: 550 kg
Objem zavazadlového prostoru: 555 l/1752 l
Místo výroby: Mylhúzy (Francie)
Záruka: 5 let/100 000 km
Cena základní verze: 895 000 Kč vč. DPH


DS 7 Crossback

 

Komentáře ke článku