Novinky

  • 16.07.2019 Neutral V prvním pololetí Německo předstihlo v prodeji elektromobilů a plug-in hybridů Norsko.

  • 14.07.2019 Neutral Brit Lewis Hamilton z Mercedesu vyhrál VC Velké Británie F1 v Silverstone

  • 13.07.2019 Bad Členka německé SPD Ingrid Remmersová chce zákazat „přemotorované tanky“ SUV.

Facebook Instagram

Ouředníček představuje největší hvězdy Rallye Dakar

Ouředníček představuje největší hvězdy Rallye Dakar

Sainz, Al-Attiyah, Loeb a ti další

Tomáš Ouředníček, který odstartuje do letošní Rallye Dakar se spolujezdcem Davidem Křípalem a Fordem Raptor týmu MP-Sports, našel v hektickém shonu posledních dní volnou chvilku. Využil ji k tomu, aby se svěřil se svým názorem na největší hvězdy, účastnící se slavného maratonu. Zde je.

Carlos Sainz

Obhajující šampion, který bude určitě chtít získat další, už třetí vítězství. Tentokrát s jiným automobilem, neboť továrna Peugeot již nestartuje. Spolu se Stéphanem Peterhanselem a Cyrilem Despresem osedlá vůz podobné koncepce, nesoucí jméno Mini. 

Carlos Sainz vyměnil Peugeot za Mini

Nasser Al-Attiyah

Můj vzor. Je to dvojnásobný vítěz a neskutečně rychlý jezdec, který má v úmyslu s Mathiem Baumelem opět vyhrát a dopřát tak Toyotě konečně první triumf. Japonci nasazují ještě Giniela de Villierse, jenž uspěl v roce 2009 s Volkswagenem, a Bernharda Ten Brinkeho.

Jakub Przygoński

Jde o aktuálního mistra světa a také držitele Guinessova rekordu v nejrychlejším driftu. Mladý závodník s historií v motorkách je ve výborné formě. Měl jsem tu čest být s ním a s Martinem Prokopem na testování v Emirátech. Snad jsem něco pochytil…

Stéphane Peterhansel

Legenda. Dlouho se nechal přemlouvat k účasti, nakonec jej tým Mini zlomil. Pojede poprvé s jiným navigátorem. Původně plánoval, že mu rozpis bude číst manželka.

Sébastien Loeb

Rallyová superstar, ovšem s privátně připraveným peugeotem. 

Sébastien Loeb se tentokrát bude muset obejít bez tovární podpory

Robby Gordon

Robby se po letech opět vrací a chce být prvním Američanem, který vyhraje Dakar. Nevím, v jaké kategorii je jeho nová buggy. Každopádně se všichni fanoušci na tohoto šoumena těší!

Komentáře ke článku