Novinky

  • 24.02.2020 Bad V Německu se dramaticky množí krádeže katalyzátorů ze zaparkovaných aut.

  • 20.02.2020 Neutral Fiat přestaví tovární komplex Mirafiori v Turíně na výrobu elektricky poháněných aut.

  • 20.02.2020 Neutral Volkswagen připravuje velké SUV s elektrickým pohonem - pracovní název je Ruggdzz.

Facebook Instagram

Stuttgartská premiéra Porsche Cayenne Coupé

Stuttgartská premiéra Porsche Cayenne Coupé

První SUV s aktivními aerodynamickými prvky

Ve Stuttgartu se uskutečnila světová premiéra modelu Porsche Cayenne Coupé. „Vůz si podržel veškeré technické vymoženosti aktuální modelové řady Cayenne, umocnil je však ještě dynamičtějším designem a díky četným detailům se stal ještě progresivnějším, atletičtějším a emocionálnějším,“ uvedl předseda představenstva Porsche AG Oliver Blume. 

Automobil je kupříkladu opatřen kombinací pevného střešního a nastavitelného zadního spoileru jakožto součástí systému Porsche Active Aerodynamics (PAA). Zařízení se aktivuje při překročení rychlosti 90 km/h a zvyšuje přítlak na zadní nápravu. Vedle sériově dodávané panoramatické střechy je možné za příplatek získat i její provedení z karbonu.

Už v základu zákazník obdrží dvacetipalcová kola z lehké slitiny, speciální posilovač řízení, parkovací asistent se zpětnou kamerou, Porsche Active Suspension Management či Chrono paket. Na přání se dodávají například dvaadvacetipalcové ráfky, kožené doplňky v interiéru nebo správně vyladěný výfuk. 

Na výběr jsou dvě motorizace. Přeplňovaný zážehový šestiválec ze sebe dostane 250 kW (340 koní) a vykazuje nejvyšší točivý moment 450 Nm. Z nuly na stovku zrychlí za šest sekund a dále může pokračovat až na 243 km/h. 

Vrcholný osmiválec Biturbo o objemu čtyř litrů se chlubí výkonem 404 kW (550 koní) a točivým momentem 770 Nm. Hranici 100 km/h zdolá z klidu za 3,9 sekundy a řidiči umožní zážitek z jízdy rychlostí až 286 km/h.

Cena v Německu začíná na 83 711 eur.

Komentáře ke článku