Novinky

  • 24.01.2020 Good Škoda na ženevském autosalonu představí Octavii iV RS s plug in hybridním pohonem.

  • 24.01.2020 Bad Šéf odborů VW Osterloh požaduje kvóty EU pro nabíjecí stanice elektromobilů.

  • 24.01.2020 Good Alfa Romeo ke 110. výročí plánuje lehkou verzi Giulia GTA Special s 456 kW (620 k).

Facebook Instagram

Univerzální pneumatiky Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5

Univerzální pneumatiky Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5

Pohodlí při jízdě, skvělé brzdné vlastnosti a ovladatelnost

Nástupce oblíbených a vysoce hodnocených pneumatik řady Eagle F1 Asymmetric 3 přináší nové technologie, které umožnily významné zvýšení brzdného výkonu na mokrém povrchu a ovladatelnosti na suché vozovce bez jakýchkoli ústupků ohledně pohodlí při jízdě nebo hlučnosti.  

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5

Základem nových pneumatik je především vlastní vývoj ušlechtilé směsi, která jim propůjčuje vynikající chování na mokru, aniž by přitom omezovala jejich odolnost nebo ovladatelnost na suchém povrchu.

Pneumatiky jsou zkonstruovány tak, že se při brzdění zvětšuje jejich styčná plocha s vozovkou, což přispělo ke zkrácení brzdné dráhy ve srovnání s Eagle F1 Asymmetric 3 o celkem 4 %.

Dále se Goodyear zaměřil i na omezení ohybu a přenosu příčných sil v oblasti běhounu. Výsledkem jsou přesná reakce v zatáčkách, lepší záběrové vlastnosti a nerušená akcelerace, což pomáhá zlepšit ovladatelnost vozu na suchém povrchu. Současně to posílilo i zpětnou vazbu při řízení.

Nový produkt je určen pro rostoucí trh vysoce výkonných pneumatik (UHP). K dispozici je celkem 61 rozměrů, které Goodyear uvede na trh mezi únorem a prosincem 2019 jako výbavu pro širokou škálu vozů od Volkswagenu Golf až po Porsche 911.

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5

Komentáře ke článku