Novinky

  • 26.06.2019 Bad Americké koncerny likvidují normální auta - další obětí GM bude od roku 2023 Camaro.

  • 24.06.2019 Neutral V roce 2020 má mít 26 % vozů taxi v Berlíně hybridní pohon.

  • 24.06.2019 Neutral Crossover Volkswagen T-Roc se bude od roku 2020 nabízet i s karoserií kabriolet.

Facebook Instagram

Trpaslík na kolech pro dva

Trpaslík na kolech pro dva

Renault EZ-POD je robotické vozítko s elektrickým pohonem

Renault usilovně hledá možnosti budoucí mobility, samozřejmě s elektrickým pohonem a autonomním řízením. Na veletrhu spotřební elektroniky a moderních technologií Viva Technology v Paříži vedle dalších, už známých konceptů, představil ve světové premiéře robotické vozítko EZ-POD jako další ze zajímavých nápadů, nepříliš vzdálených případné sériové produkci.

Renault Ez-Pod

Dvoumístný dopravní prostředek EZ-POD je určen pro logistická centra, rozlehlé výrobní závody, obchodní střediska nebo hotelové areály. Může se pohybovat dokonce i v prostorech s hojným výskytem chodců, například na letištích nebo parkovištích.

Konstrukčně vychází z vozítka s elektrickým pohonem Twizy. Jeho modulární koncept umožňuje vytváření různých variant - osobních i užitkových. Jeho hlavní předností jsou minimální rozměry s půdorysnou plochou pouhé 3 m2.

Renault Ez-Pod

Jednoduchost konstrukce je umožněna tím, že se toto dvoumístné vozítko pohybuje pomalu. Prostor před ním skenují kamera a LiDAR. Na přídi a zádi jsou navíc radary pracující na krátkou i dlouhou vzdálenost a ve výbavě nechybí ani přijímač signálu GPS. Spojení pro komunikaci s okolím zajišťují dvě antény na střeše. Celý systém je připraven pro plně autonomní provoz.

Renault Ez-Pod

Komentáře ke článku

reklama
reklama