Novinky

  • 27.05.2020 Good Francie investuje do záchrany domácího autoprůmyslu přes osm miliard eur

  • 26.05.2020 Good Francouzský prezident Macron přislíbil automobilkám v zemi masivní podporu

  • 25.05.2020 Good Kolínská automobilka TPCA dnes obnovila výrobu

Facebook Instagram

Na litr paliva se dá ujet 2735 kilometrů

Na litr paliva se dá ujet 2735 kilometrů

Studenti soutěžili v úspornosti jízdy

Ve dnech 1. až 5. července se na polygonu Mercedes World u Londýna uskutečnil festival Make the Future Live. Jeho hlavním partnerem byla společnost Shell.

Mezi účastníky bylo víc než 1500 studentů technických oborů z 28 zemí, kteří přivezli 140 vozidel vlastní konstrukce, poháněných nejrůznějším způsobem. Spektrum sahalo od nafty a benzinu až po elektrické a vodíkové články. Cílem bylo ujet co nejvíce kilometrů na ekvivalent jednoho litru paliva nebo jedné kilowatthodiny elektřiny. 

Vůz francouzského týmu Microjoule-La Joliverie ujel na litr paliva neskutečných 2735 kilometrů

Soutěžící byli rozděleni do dvou kategorií. V hodnocení UrbanConcept, zahrnujícím konvenčnější projekty, uspěl výtvor týmu DTU Roadrunners z Dánské technické univerzity, kterému stačil litr benzinu na zdolání 429,4 kilometru. Nechal za sebou jak nejlepší elektromobil (234,3 km/1 kWh, TIM UPS INSA z Toulouse), tak vodíkový vůz (242,5/m3, Green Team Twente). 

Nizozemský Green Team Twente slavil úspěch v šampionátu jezdců

Mezi futuristicky pojatými prototypy triumfoval francouzský Microjoule-La Joliverie – se spalovacím motorem zvládl 2735 kilometrů! Vodíkem poháněný automobil ThaiRE-H2-Racing ze Stralsundu se zastavil po absolvování 1082,8 kilometru a španělský elektromobil Eco-Dimoni po 888,8 kilometru.

V souběžně probíhajícím šampionátu jezdců, v němž šlo o dosažení nejlepšího času na sedm kol, dosáhl na prvenství nizozemský Green Team Twente.

Komentáře ke článku