Novinky

  • 05.12.2019 Neutral Konsorcium kanadského miliardáře Lawrence Strolla hodlá koupit Aston Martin.

  • 01.12.2019 Neutral Lewis Hamilton (Mercedes) vyhrál VC Abú Zabí, poslední závod F1 v roce 2019

  • 30.11.2019 Bad Daimler šetří a proto během tří let propustí nejméně 10 000 zaměstnanců.

Facebook Instagram

První náčrt zcela nového modelu Hyundai i10

První náčrt zcela nového modelu Hyundai i10

Podoba nejnovější generace odhaluje dynamický směr designu

Zcela nový model i10 bude představen v září 2019 na autosalonu IAA ve Frankfurtu. Nový vůz Hyundai v segmentu městských miniaut byl navržen a vyvinut v Evropě a zde se také bude vyrábět.

Nejnovější přírůstek do řady korejských automobilů bude mít dynamický design přinášející zcela nový vzhled vozu s kontrastem mezi jeho měkkými povrchy a ostrými liniemi, vyvolávajícími dojem energičnosti a obratnosti. Jeho široká přední mřížka vyjadřuje sportovní charakter. Trojúhelníkové vstupy pro chladicí vzduch zdůrazňují šířku vozu, jeho pevný postoj a současně zlepšují aerodynamiku. V přídi jsou i LED světlomety pro denní svícení. Zadní sloupek ve tvaru písmene X je zdaleka viditelný, takže jasně identifikuje tento vůz a přitahuje pozornost k na něm umístěnému logu.

Interiér nabídne možnosti připojení včetně Blue Link, Apple Car Play a Android nebo indukční nabíjení telefonů. Auto Hyundai pro i10 slibuje i jednu z nejrozsáhlejších bezpečnostních výbav v segmentu, se systémy využívajícími kameru na zádi. Systém pro předcházení kolizím vpředu například využívá radar k detekci nejen automobilů, ale také chodců před vozidlem. Vůz je také standardně vybaven systémem výstrahy při únavě řidiče a asistentem při vybočení z jízdního pruhu. Za příplatek bude k dispozici i asistent pro ovládání dálkových světel.

Komentáře ke článku