Novinky

  • 03.12.2020 Neutral Tento týden začal v ČR prodej elektronických dálničních kuponů

  • 03.12.2020 Neutral Peter Olah byl jmenován vedoucím designu interiéru ve společnosti Škoda Auto

  • 01.12.2020 Neutral Lewis Hamilton kvůli pozitivnímu testu na covid nepojede víkendovou velkou cenu F1

Facebook Instagram

Peugeot Rally Cup míří k velkému finále

Peugeot Rally Cup míří k velkému finále

O konečných výsledcích seriálu se rozhodne na Barumce

Závěrečným podnikem letošního Mistrovství ČR v rallye je legendární Barum Czech Rally Zlín. Ve Zlíně se rozhodne také o konečných výsledcích seriálu Peugeot Rally Cup CZ. Průběžně vedoucí René Dohnal nemá po odstoupení v Rallye Bohemia vítězství vůbec jisté. Vzhledem k bodovému koeficientu má šanci na první místo také Jirka Pohlídal.

Peugeot 208 Cup Barum Rally

Jiří Pohlídal už je jistým vítězem v hodnocení jezdců do 25 let. Společně se svým spolujezdcem Janem Kubalou ho čeká velká premiéra v zahraničí. Za první místo v Autoklub Peugeot Rally Talent pojede s podporou značky Peugeot v ČR a Autoklubu ČR  Rallye du Var ve Francii.

„Jsem opravdu rád, že se nám podařilo zvítězit v kategorii jezdců do 25 let, a to s předstihem. Do Francie se už těšíme, ale teď nás čeká Barumka, kde se poprvé setkáme s početnou evropskou konkurencí, protože peugeotů je ve startovce bezmála třicet. Máme ještě teoretickou šanci i na vítězství v Cupu, takže se budeme opravdu snažit. Barumka je navíc mojí domácí rallye - svoji dílnu mám přímo u tratě rychlostní zkoušky Maják,“ prozradil Pohlídal.

Vítěze této kategorie bude do Francie doprovázet ještě druhá posádka v konečném pořadí, ale o té rozhodne až nadcházející Barumka.

René Dohnal vyhrál úvodní tři podniky Peugeot Rally Cupu a jednou skončil druhý. Ani tak nemá vítězství ještě jasné, protože na Rallye Bohemia odstoupil pro poruchu alternátoru a z Mladé Boleslavi si tak nepřivezl ani bod. Má sice stále poměrně slušný náskok, ale vzhledem k přidělenému bodovému koeficientu za umístění v Barum Rally je ve hře ještě 22,5 bodu a takovou rezervu vedoucí posádka nemá.

Peugeot 208 Cup Barum Rally

„Už máme sice jisté první místo ve třídě šest, ale o mistrovský titul ve dvoukolkách nás čeká souboj s Vencou Stejskalem. Také v Peugeot Cupu musíme o vítězství ještě bojovat. Jsem moc rád, že mi Autoklub nabídl možnost startovat za ACCR Czech Rally Team v ERC3. Pojedeme tak v evropské části soutěže, poměrně dlouho před svými soupeři. To může přinést výhodu v podobě čistší trati, ale také pohromu v případě změny počasí. Vše je tedy otevřené, ale my ze sebe vydáme maximum. Barumka je můj domácí podnik. Vždy má neopakovatelnou atmosféru a je také velmi náročná. Ve hře je spousta faktorů, včetně toho pověstného závodnického štěstí,“ těší se na letošní finále Dohnal.

Reného Dohnala s Romanem Švecem bude pronásledovat Jiří Pohlídal s Janem Kubalou a zejména Jan Talaš s Tomášem Šmídem. Pravidelným účastníkem je Milan Obadal s Radovanem Buchou. Letos potřetí pojede také Michal Vaňhara s Kateřinou Janovskou. Nově se představí Adam Březík se Zdeňkem Bělákem a Adam Lahola s Vítězslavem Baďurou.

Letos poprvé se v rámci Peugeot Rally Cupu CZ představí několik zahraničních posádek. Ze Slovenska přijedou Rastislav Chvála se Zuzanou Lieskovcovou a Tomáš Vrábel s Marcelem Hrankou. Přihlášeni jsou také Wojciech Sójka s Mateuszem Martynkem z Polska.

Do závěrečné soutěže letošního Peugeot Rally Cupu je přihlášeno celkem 10 posádek, z čehož má radost také ředitel značky Peugeot v ČR Marco Venturini: „Dostat počet pohárových účastníků na dvouciferné číslo bylo našim cílem už od samého začátku. Uspěli jsme, a to je velmi příznivé pro další pokračování projektu. Deset cupových posádek na jedné soutěži je rekord, kterým se posouváme na jednu z nejvyšších úrovní v rámci evropských rallyových pohárů značky Peugeot. Přeji všem posádkám na Barumce úspěch a věřím, že je přivítáme v Peugeot Rally Cupu i v příštím roce.“

Peugeot 208 Cup Barum Rally

 

Komentáře ke článku