Novinky

  • 01.07.2020 Bad Volkswagen zastavil plány na výstavbu továrny v Turecku

  • 30.06.2020 Bad Ženevský autosalon se neuskuteční ani v roce 2021

  • 29.06.2020 Neutral Průměrná cena za litr benzinu překročila v ČR hranici 27 Kč

Facebook Instagram

Porsche Macan Turbo disponuje 324 kW

Porsche Macan Turbo disponuje 324 kW

Kompaktní prémiové SUV je výkonnější, rychlejší a agilnější

Modernizovaná verze Porsche Macan Turbo okamžitě zaujala výsostné postavení v nabídce kompaktních SUV značky. Představuje novou vrcholnou verzi této modelové řady.

Porsche Macan Turbo

Nový dvojitě přeplňovaný šestiválec s centrálně uloženým turbodmychadlem má přes snížení zdvihového objemu o 20 % (2,9 l proti 3,6 l) o10 % větší maximální výkon: 324 kW (440 k). Největší točivý moment 550 N.m se nachází v pásmu od 1800 do 5600/min.

Motor známý z modelů Cayenne a Panamera je zástupcem nejnovější generace s centrálně uloženými turbodmychadly. Obě turbodmychadla se nacházejí uvnitř dvou řad válců. Sběrné výfukové potrubí bylo integrováno do hlavy válců. Zkrácení cest výfukových plynů přináší bleskové reakce motoru.

O přenos točivého momentu se starají sedmistupňová dvouspojková převodovka PDK a systém pohonu všech kol PTM (Porsche Traction Management).

Porsche Macan Turbo

Jízdní dynamiku lze na přání ještě vylepšit prostřednictvím výškově nastavitelného systému vzduchového odpružení s novou hydraulikou tlumičů, potlačující náklony karoserie, a vektorováním točivého momentu PTV Plus (Porsche Torque Vectoring Plus).

Nový Macan Turbo je standardně vybaven výkonnými brzdami s technologií PSCB (Porsche Surface Coated Brake), s kotouči potaženými vrstvou karbidu wolframu, které jsou z výroby dodávány v rámci optimalizovaného podvozku.

S paketem Sport Chrono, dodávaným za příplatek, akceleruje vůz z 0 na 100 km/h za 4,3 s - o 0,3 s rychleji než předtím. Nejvyšší rychlost je 270 km/h. Spotřeba paliva podle NEDC začíná na 9,8 l/100 km.

Standardně dodávané LED hlavní světlomety jsou vybaveny systémem PDLS (Porsche Dynamic Light System). Tato vrcholná verze má dvacetipalcová kola Macan Turbo, speciálně navržený střešní spoiler a dvojici stříbrných koncovek výfuků.

Porsche Macan Turbo

Mezi prvky standardní výbavy patří adaptivní sportovní sedadla. Na přání lze zvolit vyhřívaný sportovní volant GT, známý z modelu 911.

Vstup do digitálního světa standardně zprostředkuje systém PCM (Porsche Communication Management) s dotykovým Full-HD displejem 10,9“. Součástí PCM je online navigace s dopravními informacemi v reálném čase a hlasovým ovládáním. Z dalších prvků standardní výbavy jsou zde modul Porsche Connect Plus, který zahrnuje LTE připojení, integrovanou SIM kartu a slot pro externí SIM kartu, wi-fi hotspot a služby Porsche Connect.

Nový Macan Turbo je již možné objednávat. Ceny začínají na částce 91 922 eur vč. DPH.

Porsche Macan Turbo

 

Komentáře ke článku