Novinky

  • 11.08.2020 Neutral Akcie Hyundaie prudce stouply, když firma oznámila příchod elektromobilů Ioniq

  • 09.08.2020 Neutral Holanďan Max Verstappen (Red Bull) zvítězil ve VC 70. výročí F1 v Silverstonu

  • 08.08.2020 Neutral Fin Valtteri Bottas (Mercedes) odstartuje z první pozice do VC 70. výročí F1 v Silverstonu

Facebook Instagram

Nové Audi A3 Sportback na úpatí vulkánu

Nové Audi A3 Sportback na úpatí vulkánu

Prémiový sportovní kompaktní model ve čtvrté generaci

Ještě před premiérou na autosalonu v Ženevě vyslala automobilka Audi čtvrtou generaci modelu A3 Sportback ke zkušebním jízdám na náročné trasy po azorském ostrově Sao Miguel. V místech, kde v dávné minulosti sopečná činnost vytvořila celá souostroví a kde je země dodnes v neustálém pohybu, Audi prezentovalo pohon quattro. Pohon všech kol je v novém A3 nejnovějším vývojovým stupněm úspěšné technologie s elektrohydraulicky ovládanou vícelamelovou mezinápravovou spojkou, řízenou optimalizovaným softwarem.

Audi A3 Sportback test Azory

Pohon všech kol quattro poskytuje modelu A3 maximální stabilitu, adhezi a potěšení z jízdy. Ve spolupráci s adaptivním podvozkem a progresivním řízením vůz při jízdě úzkými serpentinami a na členitých úsecích, vedoucích po úbočích hor i údolími, předváděl mimořádné sportovní výkony. Pohon quattro mění svou charakteristiku také ve třech funkčních režimech systému ESC. Díky tomu lze požadavkům řidiče přizpůsobit trakci a jízdní stabilitu.

Audi A3 Sportback test Azory

Elektromechanické progresivní řízení pracuje s variabilním převodem v závislosti na úhlu otočení volantu. Při velkém natočení volantu je převod strmější a řízení bezprostřední. Řidiči je tím usnadněno řízení v městském provozu a při manévrování. Na silnicích s mnoha zatáčkami zvyšuje progresivní řízení dynamiku a A3 má ještě sportovnější jízdní vlastnosti. Řízení spolupracuje s asistenčními systémy, jakými jsou adaptivní asistent pro automatizovanou jízdu, asistent pro vyhýbací manévry nebo parkovací asistent.

Podvozek s adaptivní regulací tlumičů využívá jejich tři charakteristiky, zaručující zřetelné změny jízdních vlastností a mimořádně agilní ovladatelnost proměnou od měkké varianty pro klidnou jízdu až po tuhé nastavení.

Audi A3 Sportback test Azory

 

Systém řízení jízdní dynamiky Audi drive select tvoří rozhraní mezi řidičem a elektronicky ovládanými systémy podvozku a pohonu. Řidič tlačítkem v blízkosti řadicí páky, respektive voliče automatické převodovky, přepíná mezi pěti režimy: comfort, auto, dynamic, efficiency a individual.

V nastavení individual si může řidič dalekosáhle libovolně zvolit své osobní preference. Audi drive select mění ve všech vozech A3 charakteristiku plynového pedálu a posilovače řízení. V závislosti na výbavě je součástí systému navíc také řízení převodovky S tronic, pohonu quattro a podvozku s adaptivními tlumiči. Audi drive select kromě toho ovlivňuje rovněž činnost komfortních a bezpečnostních systémů, mezi něž patří automatická klimatizace, světlomety Matrix LED, předpínače bezpečnostních pásů a adaptivní tempomat.

Audi A3 Sportback test Azory

 

Komentáře ke článku