Novinky

  • 03.12.2020 Neutral Tento týden začal v ČR prodej elektronických dálničních kuponů

  • 03.12.2020 Neutral Peter Olah byl jmenován vedoucím designu interiéru ve společnosti Škoda Auto

  • 01.12.2020 Neutral Lewis Hamilton kvůli pozitivnímu testu na covid nepojede víkendovou velkou cenu F1

Facebook Instagram

Alfa Romeo Giulia GTA novým vrcholem

Alfa Romeo Giulia GTA novým vrcholem

Snížená hmotnost a úpravy vzhledu ji pomáhají odlišit

Alfa Romeo dodává svému sedanu Giulia novou vrcholnou verzi s legendárním jménem GTA a výkonem 392 kW (533 k). Technici Alfy zvýšili výkon motoru V-6 2,9 l BiTurbo Quadrifoglio o 21 kW (29 k) především díky důkladné kalibraci jednotlivých komponent.

Alfa Romeo Giulia GTA

Giulia GTA vychází ze současné špičkové varianty Giulia Quadrifoglio a bude jí vyrobeno pouhých 500 kusů. S 1520 kilogramy je o 100 kilogramů lehčí než Quadrifoglio, takže má poměr hmotnosti a výkonu 2,82 kg/k. Snížení hmotnosti bylo dosaženo použitím lehkých materiálů, například uhlíkového kompozitu pro hnací hřídel, kapotu, střechu, přední nárazník, oblouky předních kol, vložky oblouku zadních kol a rámy sedadel. V motoru, dveřích a prvcích závěsů byl použit hliník a v rámech oken (kromě čelního) polykarbonátová pryskyřice Lexan.

Alfa Romeo Giulia GTA

Ovladatelnost ve vysoké rychlosti byla vylepšena rozšířením předních i zadních kol o 50 milimetrů (2“) a použitím nových pružin, tlumičů a pouzder u závěsů.

Giulia GTA zrychluje z 0 na 100 km/h za 3,6 s ve srovnání s 3,9 s u verze Quadrifoglio.

Alfa Romeo Giulia GTA

Alfa Romeo oznámila, že už přijímá na Giulii GTA objednávky, ale její cenu zatím neodhalila. Giulia GTA se bude dodávat ve dvou podobách - jako čtyřmístná nebo jen se dvěma závodními sedadly, šestibodovými pásy a vestavěným ochranným rámem.

GTA je zkratka pro Gran Turismo Alleggerita, tedy vylehčené Gran Turismo. Označení GTA dostala původní Giulia v roce 1965 ve verzi kupé Sprint GTA. Zkratka GTA byla poté od roku 2001 použita pro sedan 156 GTA a o rok později pro kompaktní hatchback 147 GTA.

Alfa Romeo Giulia GTA
Alfa Romeo Giulia GTA

Komentáře ke článku