Novinky

  • 15.10.2020 Good V Číně už šestý měsíc za sebou stoupl počet prodaných nových osobních automobilů

  • 11.10.2020 Good Triumfem Lewise Hamiltona (Mercedes) skončila VC Eifelu F1 na Nürburgringu

  • 11.10.2020 Good Český stát vybral na silničním mýtu v září rekordní částku 1,04 miliardy korun

Facebook Instagram

Mokka přichází i jako čistý elektromobil

Mokka přichází i jako čistý elektromobil

Dojezd má dosahovat 324 kilometrů

Dnes představil šéf Opelu Michael Lohscheller prostřednictvím online tiskové konference nový model Mokka.

Vůbec poprvé v historii automobilky bude některý vůz hned od uvedení na trh k dispozici nejenom s konvenčními spalovacími motory, ale také jako elektromobil. Trakční elektromotor dává 100 kW/136 k a jeho nejvyšší točivý moment 260 Nm je k dispozici ihned po rozjezdu.

Řidič vybírá ze tří jízdních režimů: Normal, Eco a Sport. Rychlost je elektronicky omezena na 150 km/h. Při použití veřejné nabíječky 100 kW DC se baterie nabije na 80 procent své kapacity za 30 minut. Jízdní rádius podle metodiky WLTP činí až 324 kilometrů. Vestavěné nabíjecí zařízení může být buď jednofázové, nebo třífázové. 

Vůz představil nejvyšší představitel Opelu Michael Lohscheller

Výkonová škála zážehových a vznětových agregátů sahá od 74 kW/100 k po 96 kW/130 k. Všechny jsou standardně propojeny se šestistupňovou manuální převodovkou, u silnějších verzí je k dispozici rovněž osmistupňový automat.

Mezi podpůrné systémy patří adaptivní tempomat ACC (Advanced Cruise Control), aktivní udržování v jízdním pruhu ALP (Active Lane Positioning), elektrická parkovací brzda, čtení dopravních značek či couvací kamera se záběrem 180 stupňů.

Nabídka infotainmentu zahrnuje přístroje Multimedia Radio a Multimedia Navi se sedmipalcovým dotykovým barevným displejem. Za příplatek se dá získat Multimedia Navi Pro s desetipalcovou obrazovkou.

Sedadla jsou čalouněná Alcantarou nebo kvalitní kůží a mohou být opatřena masážní funkcí. Ve středovém panelu se nachází odkládací schránka, ve které lze induktivně nabíjet mobilní telefony.

Komentáře ke článku