Novinky

  • 25.04.2023 Bad Policisté zjistili 2800 přestupků během akce, při které se zaměřili na dodržování rychlosti.

  • 23.04.2023 Good Soud v USA rozhodl, že autopilot automobilky Tesla při nehodě v roce 2019 neselhal.

  • 14.02.2023 Bad Ve věku 97 let zemřel čestný předseda společnosti Toyota Motor Corporation Dr.Soichiro Toyoda, který byl synem zakladatele společnosti.

Facebook Instagram

Pohodlné odemykání vozu telefonem

Pohodlné odemykání vozu telefonem

Nově je systém dostupný i pro telefony a Androidem

Digitální klíč Plus od BMW je nyní k dispozici také pro chytré telefony s operačním systémem Android. Zákazníci s kompatibilními zařízeními od Samsungu nebo Googlu s ním mohou odemknout a zamknout své BMW a nastartovat motor, aniž by museli telefon vytáhnout z kapsy.

Digitální klíč Plus je na zařízeních Apple k dispozici už od roku 2021. Vůz automaticky reaguje na přiblížení nebo oddálení telefonu, stejně jako je tomu u klasického klíče od vozidla s funkcí komfortního přístupového systému. A stejně jako je tomu u fyzického klíče, také v součinnosti s telefonem je v závislosti na výbavě připraveno světelné představení předních a zadních světel, doplněné světelným uvítacím kobercem. Digitální klíč Plus lze nyní nastavit na aktuálních modelech telefonů Samsung Galaxy S23+/Ultra, Google Pixel 7 Pro a na řadě starších modelů s vhodným hardwarem.

 

Vysoký komfort a zabezpečení ultraširokopásmovou technologií
Telefon s aktivním Digitálním klíčem Plus může pomocí ultraširokopásmové technologie (UWB) zcela nahradit klíč od vozidla i s jeho rozšířenými funkcemi. UWB je digitální rádiová technologie pro komunikaci na blízkou vzdálenost, pracující s velmi širokým frekvenčním rozsahem. Vyznačuje se možností velmi přesné lokalizace a maximálním možným zabezpečením. Přesnost technologie UWB rovněž zajišťuje, že je prakticky vyloučeno riziko tzv. relay útoků, které pracují se zachycením a zesílením signálu. BMW Group ve spolupráci s Google a dalšími partnery vyvinula a zavedla prostřednictvím konsorcia Car Connectivity Consortium (CCC) globální standard pro automobilový průmysl. CCC je globální hnací silou pro konektivitu vozů se všemi chytrými mobilními zařízeními.

Cílem je stejná funkčnost na všech platformách
Digitální klíč Plus byl dosud kompatibilní pouze s telefonem iPhone a hodinkami Apple Watch. BMW Group si stanovila cíl nabídnout digitální přístup do vozidla všem zákazníkům bez ohledu na operační systém jejich telefonu. Dalším důležitým vývojovým stupněm na cestě k tomuto cíli je nyní možnost nabízet celou škálu komfortních přístupových funkcí na zařízeních se systémem Android.

Kompatibilita Digitálního klíče Plus se systémem Android je k dispozici ve vozidlech vyráběných od listopadu 2022. Budoucí dálkové aktualizace softwaru rozšíří tuto schopnost i na vozy s funkcí Digitálního klíče Plus vyrobené před listopadem 2022.

 

Komentáře ke článku