Novinky

  • 20.11.2019 Neutral Také off road Mercedes-Benz třídy G bude k dispozici s elektrickým pohonem.

  • 17.11.2019 Neutral Nizozemsko ve snaze snížit emise zavedlo na dálnicích rychlostní limit 100 km/h.

  • 17.11.2019 Neutral Holanďan Max Verstappen (Red Bull) vyhrál VC Brazílie F1 v Interlagosu

Facebook Instagram

Automechanika Frankfurt 2018

Automechanika Frankfurt 2018

Už po pětadvacáté přivítá i české firmy

Veletrh Automechanika Frankfurt bude opět místem prezentace toho nejlepšího, co světový autoprůmysl nabízí a kam v tomto oboru směřuje. Proto bude Sdružení automobilového průmyslu (AutoSAP) opět při tom.

 

Letošního veletrhu se ve dnech 11. - 15. září 2018 zúčastní řada členských firem Sdružení automobilového průmyslu (AutoSAP). Některé individuálně, jiné, stejně jako v roce 2016, využijí možnosti společné prezentace v rámci české oficiální účasti (ČOÚ), připravené ministerstvem průmyslu a obchodu (MPO).

AutoSAP zvolil tento veletrh jako prioritní pro rok 2018. Zahájení Automechaniky se proto ve Frankfurtu nad Mohanem zúčastní také představitelé sdružení, kteří budou členským firmám k dispozici. Vystoupí také na prezentaci českého automobilového průmyslu během třetího dne veletrhu v prostorách národní expozice.

Česká oficiální účast ve Frankfurtu

Automobilový průmysl v ČR vyváží více než 80 % svých výrobků do zahraničí a proto je opakovaná prezentace na kterémkoliv z 16 veletrhů Automechanika ve světě pro dodavatele autoprůmyslu přínosná. Automechanika ve Frankfurtu má pro členské firmy AutoSAP zásadní význam. Největším trhem je pro nás stále Německo, které se na našem exportu podílí z 33 %.

Výkonný ředitel AutoSAP Zdeněk Petzl k tomu řekl: „Na trh EU, potažmo konkrétně Německa, jsme s ohledem jak na naši polohu, tak i vývoj v oblasti vlastnické struktury řady tuzemských automotive firem, navázáni v zásadě historicky. Potenciál pro další růst zde vidíme, i když je zřejmé, že to, jak velký může být, bude záviset na vývoji německé ekonomiky. Automechanika ve Frankfurtu je zároveň příležitostí porovnat se s celým automobilovým světem a potkat tradiční i nové obchodní partnery. V době zavádění čisté mobility, kdy se přeskupují dodavatelské řetězce například s nástupem elektromobility, nabývají kontakty na veletrzích nové aktuálnosti.

Zástupce veletrhů Jan Kolář z Messe Frankfurt pro ČR a SR uvedl: „Významné členské firmy AutoSAP se účastní Automechaniky ve Frankfurtu pravidelně a sledují cestu, kterou veletrh ušel od svého založení až do současné pozice nejúspěšnější veletržní značky. Společnost Messe Frankfurt ohlásila rekordní počet vystavovatelů přihlášených na jeho jubilejní 25. ročník. Dodavatelé autoprůmyslu, obchodníci, majitelé a zástupci firem přijedou posoudit, jak tento sektor reaguje na dramatické změny, kterými výroba vozidel prochází. Návštěvníci veletrhu by si neměli nechat ujít ani bohatý doprovodný program.

Firmy AutoSAP na Automechanice Frankfurt 2018

V rámci české oficiální účasti se na kontraktačním veletrhu Automechanika představují se svojí nabídkou členské firmy AutoSAP Brano a.s. (člen skupiny Brano Group, a.s.), ZPV Rožnov, s. r. o. a Gumárny Zubří, akciová společnost.

MPO poskytuje výstavní plochu a uhradilo základní stavbu společné expozice. Vystavovatelé si pak hradí nadstandardní vybavení své části a využívají společného zázemí. Celkovou přípravu expozice, informační brožuru a doprovodný program tentokrát zajišťoval realizátor Veletrhy Brno, a.s.

Individuální expozici využijí například výrobce sad zapalovacích kabelů, cívek, pojistek a autožárovek Tesla Blatná, a.s. a dodavatel zapalovacích a žhavicích svíček a automobilních snímačů  Brisk Tábor a.s.

Komentáře ke článku