Novinky

  • 25.03.2019 Neutral Za polárním kruhem se testuje neobvyklý prototyp - Dacia Duster s elektrickým pohonem.

  • 22.03.2019 Neutral Bugatti plánuje luxusní limuzínu s legendárním jménem Royale a elektrickým pohonem.

  • 21.03.2019 Good Automobilky Toyota a Suzuki se dohodly na prohloubení spolupráce týkající se i Evropy.

Facebook Instagram

Vzácný Mercedes-Benz 600 Pullman je na prodej

Vzácný Mercedes-Benz 600 Pullman je na prodej

Prvním majitelem byl král

Velmi vzácný a i na dnešní dobu luxusně vybavený Mercedes-Benz 600 Pullman z roku 1970 je nyní na prodej v oregonském Portlandu. Pokud pomineme nízký počet vyrobených kusů, je na tomto voze nejzajímavější první majitel.

Tím byl král Idris I. Libyjský, který si jej objednal krátce předtím, než Muammar Kaddáfí svrhl jeho vládu. Moc dlouho si jej tedy neužil, tím ale historie vozu neskončila. Dále si zahrál ve třech epizodách amerického válečného seriálu The Man in the High Castle. 

Mercedes Pullman ve své době konkuroval například i vozům Rolls-Royce. Sametový chod vidlicového osmiválce táhl auto silou 250 koní, prostřednictvím čtyřstupňové automatické převodovky. Tento model byl zajímavý i hydraulickým systémem, pomocí kterého se stahovala okna, posouvala sedadla nebo se otevíralo střešní okno. Černý exteriér působí majestátně a skvěle ladí s bambusově zbarveným interiérem.

Podle prodejce prošel vůz kompletní renovací a nový majitel k němu dostane i všechny potřebné dokumenty. Stav tachometru je 35 000 km, ale od renovace jich vůz najel pouze tři sta. Cena je stanovena na 495 000 dolarů (téměř 11 000 000 korun). 

 

 

 

 

Komentáře ke článku

reklama
reklama