Novinky

  • 18.10.2019 Neutral Zelení chtějí v Německu prosadit rychlostní limity 130 km/h pro německé dálnice.

  • 17.10.2019 Neutral Korea chce do roku 2030 dosáhnout podíl 33 % prodeje elektrifikovaných vozidel.

  • 16.10.2019 Bad V Německu v posledních měsících dramaticky rostou ceny ojetých aut.

Facebook Instagram

Plány značky Škoda pro příští období

Plány značky Škoda pro příští období

Už příští rok malé SUV, Superb plug-in hybrid a e-Citigo

Škoda se ještě letos pokusí ke svým klíčovým modelům Octavia a Fabia přidat třetí pilíř v podobě kompaktního hatchbacku Scala. Ten se představí 6. prosince v Tel Avivu. Novinka má v porovnání s modelem Rapid Spaceback, který ve výrobním programu nahradí, mnohem modernější techniku. K tomu přidává nové pojetí designu a uspořádání interiéru, poprvé s vystupujícím centrálním dotykovým displejem ve stylu tabletu. Obojí by se mělo stát charakteristickým pro všechny nadcházející novinky.

Škoda plány

Škoda Scala

2019

Na březnovém autosalonu v Ženevě 2019 se představí úplně nový model - malé městské SUV, jehož velmi věrným předobrazem byla studie Vision X. Třetí SUV v nabídce značky bude menší než Karoq. Půjde o vůz příbuzný se Seatem Arona a Volkswagenem T-Cross. V zahraničních médiích se rozšířila informace, posléze přebíraná i u nás, že se tento nový model bude jmenovat Kosmiq.

Škoda plány

Škoda Vision X

Vrcholný model nabídky značky Superb a Superb Combi čeká na podzim příštího roku tradiční modernizace uprostřed výrobního cyklu, přičemž oficiální premiéra je ohlášená už na květen. Mnohem důležitější než úpravy vzhledu, které budou v souladu s novým stylem designu, bude zásadní inovace pro značku Škoda. Půjde totiž o první model, který se bude nabízet i s plug-in hybridním pohonem, tedy s kombinací zážehového motoru s elektromotorem a s možností dobíjení akumulátoru ze zásuvky. K tomu se přidá rozšíření nabídky asistenčních a komunikačních systémů o novinky, které přinesly modely Kodiaq a Karoq.

Škoda plány

Škoda Superb

Ještě do konce příštího roku se v nabídce značky Škoda objeví i první model s čistě elektrickým pohonem. Půjde o městské miniauto Citigo s technikou osvědčenou v sesterském modelu Volkswagen e-up.

Škoda plány

Škoda Citigo

2020

Nejdůležitější událostí roku 2020 bude jarní premiéra na autosalonu v Ženevě, kde se představí čtvrtá generace klíčového modelu Octavia, opět s karoseriemi liftback a kombi. Poprvé k vidění ale bude ještě před koncem roku 2019.

Na podzim roku 2020 přijde představení prvního modelu s elektrickým pohonem, vycházejícím z nové koncernové platformy MEB. Mělo by jít o městský crossover ve stylu čtyřdveřového kupé, odvozený z konceptu Vision E, představeného v Šanghaji na jaře 2017.

Škoda plány

Škoda Vision E

2021

Ve výhledu pro rok 2021 je čtvrtá generace malého modelu Fabia, která konečně také dostane novou platformu MQB A0 jako sesterské modely Volkswagen Polo a Seat Ibiza. Po technické stránce bude hodně blízká připravovanému malému crossoveru Kosmiq.

Škoda plány

Nový design interiéru - Škoda Scala

Komentáře ke článku