Novinky

  • 23.05.2019 Bad Průměrná cena nových aut v Německu za 8 let vzrostla o 10 000 eur na 33 000 eur.

  • 21.05.2019 Bad Ve věku 70 let zemřel trojnásobný mistr světa F1 Niki Lauda

  • 19.05.2019 Bad Vůz nizozemské policie předjel vůz Tesla řízený funkcí Autopilot se spícím řidičem.

Facebook Instagram

Porsche chce opět pokořit Nürburgring

Porsche chce opět pokořit Nürburgring

Cílem je čas 6:30 minuty

Už nějakou dobu se ví, že stuttgartská automobilka chystá další hyperauto, které nahradí dosavadní špičku v podobě modelu 918 Hybrid. A pro Porsche je ve hře hodně.

Není to tak dlouho, co zajelo absolutní rekord na Severní smyčce Nürburgringu. Upravený speciál Le Mans zvládl okruh v čase 6:11,13. Došlo k tomu v rámci celosvětové tour, při které se automobilka loučila se světoznámým závodem. Rekord produkčních vozů drží momentálně Lamborghini Aventador SVJ s časem 6:44.

A právě to se Porsche nelíbí, protože mu tím Italové sebrali korunu, kterou drželo s modelem GT2 RS. A to zase předtím sesadilo Huracán Performante. Takto se už obě značky předhánějí nějakou dobu a Němci se tomu rozhodli učinit přítrž. Se svým příštím hyperautem se budou snažit pokořit hranici šesti a půl minuty. To je o 14 vteřin rychlejší čas, než je dosavadní rekord. 

Časopisu Top Gear to prozradil Frank-Steffen Walliser, vedoucí divize motorsportu. „Naše příští hyperauto musí dosáhnout času 6:30 minuty. Nezajímá mě, jaký to bude pohon, ale musíme pokořit hranici 6:30. Sportovní vozy definuje jejich výkon, takže musíme hledat, jak ho dosáhnout. I pro elektrické auto by byl tento čas celkem náročný, takže hybrid asi nepřichází v úvahu. Plně elektrický hypersport už možná ano.“

Podle Wallisera je nutné, aby příštím rekordmanem byl právě nástupce Porsche 918 Hybrid. „Lidstvo spolu již přes pět tisíc let soupeří ve hrách, ve fotbalu, v házení oštěpů a ve všem možném. Nevidím důvod, proč v tom nepokračovat.“

Pro Porsche jde o hodně velký a těžký cíl. Úkolem nového vozu totiž bude překonat svého předchůdce o 27 vteřin. Rozhodně to nebude mít jednoduché. Také ale nevíme, kdy to bude a jakou technologii bude vůz mít. Každopádně, na tahu pak bude opět Lamborghini. Nebo se objeví někdo další?

Komentáře ke článku

reklama
reklama