Novinky

  • 20.11.2019 Neutral Také off road Mercedes-Benz třídy G bude k dispozici s elektrickým pohonem.

  • 17.11.2019 Neutral Nizozemsko ve snaze snížit emise zavedlo na dálnicích rychlostní limit 100 km/h.

  • 17.11.2019 Neutral Holanďan Max Verstappen (Red Bull) vyhrál VC Brazílie F1 v Interlagosu

Facebook Instagram

Bugatti Chiron rekordní jízdu nepojede

Bugatti Chiron rekordní jízdu nepojede

Vedení Volkswagenu opět otočilo

Pokud sledujete dění okolo Bugatti, určitě vám neuniklo, že se na léto letošního roku plánovala rekordní jízda, při které měl hypersport Chiron získat oficiální titul nejrychlejšího auta světa.

Když Bugatti svůj vrcholný vůz představilo, celý automobilový svět očekával nového krále. Jeho maximální rychlost však byla omezena na 420 km/h, což je méně, než u předchozího Veyron Super Sport. Nikdo tak nevěděl, jaké rychlosti dokáže Chiron dosáhnout na plný plyn.

Držitelem titulu je prozatím Koenigsegg Agera RS s těžko uvěřitelnou rychlostí 445 km/h. Bugatti na jaře letošního roku vydalo prohlášení, že zkouška maximální rychlosti je v plánu. Nejpravděpodobnější se zdálo léto, někdy na přelomu července a srpna. Pak bylo okolo celé věci ticho a nyní to vypadá, že k této jízdě nedojde vůbec. 

Předseda představenstva koncernu Volkswagen Stephan Winkelman uvedl pro magazín Motor Trend: „Zkouška maximální rychlosti pro mě není položkou v programu. Osobně je pro mě rychlost pouze jedním z aspektů, a Chiron jich splňuje mnohem více než ostatní supersporty.“

Teoretická maximální rychlost Chironu je až 500 km/h. Ovšem pouze teoretická. Neexistují pneumatiky, které by takovou rychlost bezpečně zvládly. Z předchozích událostí již víme, že síla a zrychlení Agery RS je na vyšší úrovni než u Bugatti. A to bude možná ten hlavní důvod, proč rekordní jízdu neuvidíme. Je tu spousta jiných hráčů, kteří se ženou za stejným titulem, a Bugatti Chiron je primárně postaven jako silniční jachta. Chiron je status, nikoli rekordman.

Komentáře ke článku