Novinky

  • 09.08.2021 Neutral Volkswagen představí na IAA v Mnichově SUV kupé ID.5 GTX

  • 06.05.2021 Good Magistrát hl. m. Prahy oznámil záměr odstranit 1 800 informačních a směrových tabulí za účelem omezit vizuální smog

  • 21.04.2021 Neutral Světovým autem roku 2021 se stal Volkswagen ID.4

Facebook Instagram

Ještě větší výkon pro Kodiaq RS

Ještě větší výkon pro Kodiaq RS

Na velké SUV Škoda se podívali u Abt Sportsline

Kodiaq RS je rychlý, opravdu velmi rychlý. Slavná závodnice Sabine Schmitzová s ním projela Severní smyčku (Nordschleife) na Nürburgringu v čase 9:29,84, takže se tento vůz stal na této trati úplně nejrychlejším sedmimístným SUV.

Abt Škoda Kodiaq RS

Ale vždycky je možné přidat ještě více výkonu - alespoň u Abt Sportsline se jim 176 kW (240 k) rekordního Kodiaqu RS zdálo málo. Specialisté z města Allgäu zvedli výkon na 198 kW (270 k) a maximálnímu točivému momentu přidali 40 N.m, takže vzrostl na 540 N.m.

„Záznam z dynamometru nám ukazuje, jaký velký potenciál leží v pohonné jednotce vozu Kodiaq RS - nyní stavíme na tomto vynikajícím základě a přidáváme mu ještě více výkonu,“ prohlásil generální ředitel Hans-Jürgen Abt po instalaci řídicí jednotky Abt Engine Control (AEC). Kodiaq RS s ní akceleruje z 0 na 100 km/h za 6,8 sekundy, zatímco „obyčejný“ Kodiaq RS k tomu potřebuje sedm sekund.

Speciální pružiny, dodané Abtem, jsou dobré pro zlepšení průjezdu zatáčkami, ale i pro vzhled, k němuž přispívají i matně černá dvacetipalcová kola Abt-GR.

ABTŠkoda Kodiaq RS je tedy připraven překonat rekord továrního vozu.

Abt Škoda Kodiaq RS

 

Komentáře ke článku