Novinky

  • 14.08.2019 Neutral Nástupce supersportu Audi R8 bude mít elektrický pohon od chorvatské firmy Rimac.

  • 11.08.2019 Bad Volkswagen v USA sešrotuje 102 000 plně funkčních aut vykoupených po Dieselgate.

  • 09.08.2019 Neutral Lancia nečekaně prodala letos v Evropě zatím více aut než sesterská Alfa Romeo

Facebook Instagram

Ještě větší výkon pro Kodiaq RS

Ještě větší výkon pro Kodiaq RS

Na velké SUV Škoda se podívali u Abt Sportsline

Kodiaq RS je rychlý, opravdu velmi rychlý. Slavná závodnice Sabine Schmitzová s ním projela Severní smyčku (Nordschleife) na Nürburgringu v čase 9:29,84, takže se tento vůz stal na této trati úplně nejrychlejším sedmimístným SUV.

Abt Škoda Kodiaq RS

Ale vždycky je možné přidat ještě více výkonu - alespoň u Abt Sportsline se jim 176 kW (240 k) rekordního Kodiaqu RS zdálo málo. Specialisté z města Allgäu zvedli výkon na 198 kW (270 k) a maximálnímu točivému momentu přidali 40 N.m, takže vzrostl na 540 N.m.

„Záznam z dynamometru nám ukazuje, jaký velký potenciál leží v pohonné jednotce vozu Kodiaq RS - nyní stavíme na tomto vynikajícím základě a přidáváme mu ještě více výkonu,“ prohlásil generální ředitel Hans-Jürgen Abt po instalaci řídicí jednotky Abt Engine Control (AEC). Kodiaq RS s ní akceleruje z 0 na 100 km/h za 6,8 sekundy, zatímco „obyčejný“ Kodiaq RS k tomu potřebuje sedm sekund.

Speciální pružiny, dodané Abtem, jsou dobré pro zlepšení průjezdu zatáčkami, ale i pro vzhled, k němuž přispívají i matně černá dvacetipalcová kola Abt-GR.

ABTŠkoda Kodiaq RS je tedy připraven překonat rekord továrního vozu.

Abt Škoda Kodiaq RS

 

Komentáře ke článku