Novinky

  • 24.01.2020 Good Škoda na ženevském autosalonu představí Octavii iV RS s plug in hybridním pohonem.

  • 24.01.2020 Bad Šéf odborů VW Osterloh požaduje kvóty EU pro nabíjecí stanice elektromobilů.

  • 24.01.2020 Good Alfa Romeo ke 110. výročí plánuje lehkou verzi Giulia GTA Special s 456 kW (620 k).

Facebook Instagram

Vrcholná tuningová přehlídka již poosmé

Vrcholná tuningová přehlídka již poosmé

Escape6 Prague Car Festival se uskuteční na přelomu srpna a září

Ve dnech 31. srpna a 1. září se ve výstavním areálu PVA Expo Praha uskuteční již osmý ročník Escape6 Prague Car Festivalu. Na dnešní tiskové konferenci se přítomní novináři dozvěděli z úst ředitele této největší přehlídky tuningu v České republice Martina Apeltauera, že akce tentokrát bude probíhat na ploše přes 29 000 m2. Představí se na ní více než 800 exponátů, z nichž 60 % pochází ze zahraničí.

Mezi opravdové lahůdky bude patřit například Mercedes AMG GT R Pro, jenž si zde zásluhou AMG Performance Center Praha odbude tuzemskou premiéru. Jedná se o vrcholné provedení AMG GT s řadou specifických řešení zejména v oblasti podvozku, aerodynamiky a využití karbonových dílů. Vzniklo v limitované sérii pouhých 750 kusů. 

Terénní Bureko 6x6 je originální domácí modifikací vozu Chevrolet Silverado. Žáci SOU Škoda Auto z Mladé Boleslavi přivezou Mountiaq, který postavili na bázi Škody Kodiaq. Z legendárního kupátka 110 R vzešla Škoda RSJ 300, speciál vysoký pouhých 120 centimetrů a disponující motorem o síle 200 koní, umístěným před zadní nápravou.

Titulární partner Escape6 ve své expozici předvede, kromě oblíbené audiovizuální show, „v přímém přenosu“ přeměnu běžného auta v dokonale vytuněného krasavce.

Na Escape6 Prague Car Festivalu se budou rovněž prezentovat aktivity Tuning bezpečně! a Autoškola jinak! Oba projekty jsou zaměřeny na zvýšení bezpečnosti silničního provozu a zdokonalování umění především začínajících řidičů.

Zájemci o dříve narozené automobily naleznou v sekci Classic Cars celou plejádu atraktivních youngtimerů. První zářijový den se na venkovní ploše uskuteční oficiální sraz automobilů Porsche, pořádaný ve spolupráci s Porsche Classic Clubem ČR, a také setkání majitelů elektromobilů.

Pod záštitou úřadující Miss ČR 2018 Ivety Maurerové se bude volit Miss Tuning. Soutěže se zúčastní finalistky letošního ročníku Miss ČR a o držitelce prestižního titulu rozhodnou svým hlasováním návštěvníci festivalu.

Escape6 Prague Car Festival bude přístupný veřejnosti v sobotu 31. srpna od 10 do 18 hodin, v neděli 1. září od 10 do 16 hodin. Jednodenní vstupenka přijde na 250 Kč, dvoudenní na 350 Kč, zvýhodněná (pro studenty a děti nad 120 centimetrů) na 150 Kč. K dispozici jsou i různé varianty rodinného vstupného.

Komentáře ke článku