Novinky

  • 26.05.2020 Good Francouzský prezident Macron přislíbil automobilkám v zemi masivní podporu

  • 25.05.2020 Good Kolínská automobilka TPCA dnes obnovila výrobu

  • 24.05.2020 Bad Americká divize autopůjčovny Hertz vyhlásila kvůli koronaviru bankrot

Facebook Instagram

Nový Papamobil je z Rumunska

Nový Papamobil je z Rumunska

Papež František nyní jezdí s vozem Dacia Duster

Pro někoho to může znít překvapivě, ale je to v souladu s jeho odmítáním veškerého luxusu. Papež František nově ke svým cestám používá automobil značky Dacia. Malé SUV Duster se proměnilo v Papamobil instalací velké skleněné kazatelny.

Vozidlo bylo navrženo speciálně pro potřeby mobility nejvyššího představitele katolické církve. Papežův Duster byl přestavěn prototypovým oddělením rumunské automobilky ve spolupráci s karosárnou Romturingia.

Zůstal zachován pohon všech kol a vůz je i nadále pětimístný s velmi pohodlně upraveným zadním sedadlem. Specifické pro papamobil jsou panoramatická velká střecha, odnímatelná speciální skleněná konstrukce umožňující zdravit masy věřících a snížení podvozku o 30 milimetrů pro usnadnění nastupování.

Po světě je nejméně 60 papamobilů. Po mnoho let nejvyšší pontifikové používali výhradně vozidla značky Mercedes-Benz. Papež František ovšem dává přednost běžným malým autům značek Fiat, Seat a Lancia. Dacia Duster 4x4, speciálně připravená pro potřeby mobility papeže, byla Svatému Otci předána v jeho rezidenci ve Vatikánu.

Dacia Duster Papamobil

Komentáře ke článku