Novinky

  • 24.01.2020 Good Škoda na ženevském autosalonu představí Octavii iV RS s plug in hybridním pohonem.

  • 24.01.2020 Bad Šéf odborů VW Osterloh požaduje kvóty EU pro nabíjecí stanice elektromobilů.

  • 24.01.2020 Good Alfa Romeo ke 110. výročí plánuje lehkou verzi Giulia GTA Special s 456 kW (620 k).

Facebook Instagram

I jedno pivo se může pořádně prodražit

I jedno pivo se může pořádně prodražit

Pojišťovny na alkohol neslyší

Nadcházející vánoční svátky a zejména Silvestr jsou vítanými příležitostmi pro zvýšenou konzumaci alkoholických nápojů. Na statistice dopravních nehod se to kupodivu tolik neprojevuje.

Hlavní rizika jsou spojena spíše s předvánočními nákupy, a tedy s vyšší mírou intenzity dopravy u velkých obchodních center,“ konstatuje policejní mluvčí Hana Rubášová. Loni se podle ní nejvíce bouralo 20. prosince, kdy se řešilo přes 400 případů. Kromě výkyvu v minulém roce však celkový počet kolizí zaviněných pod vlivem „něčeho pro zahřátí“ v prosinci neustále klesá.

Přesto strážci zákona odhalili v tomto období v roce 2018 téměř 400 hříšníků, kteří před jízdou „požili“. Velmi tím riskují i po finanční stránce.

Pokud by totiž způsobili byť i jen marginální poškození cizího vozidla kupříkladu na parkovišti, pojišťovna sice škodu uhradí z povinného ručení, ale následně ji bude po nich vymáhat. Z havarijního pojištění pak provinilec neuvidí ani korunu a příště ho pojistné vyjde na podstatně vyšší částku. Případné odmítnutí dechové zkoušky v tom nehraje žádnou roli.

Komentáře ke článku