Novinky

  • 11.08.2020 Neutral Akcie Hyundaie prudce stouply, když firma oznámila příchod elektromobilů Ionic

  • 09.08.2020 Neutral Holanďan Max Verstappen (Red Bull) zvítězil ve VC 70. výročí F1 v Silverstonu

  • 08.08.2020 Neutral Fin Valtteri Bottas (Mercedes) odstartuje z první pozice do VC 70. výročí F1 v Silverstonu

Facebook Instagram

Kopecký si pochvaluje Slavii

Kopecký si pochvaluje Slavii

Svezl se i v prototypu, který její tvůrce inspiroval

Exmistr světa v rallye Jan Kopecký a jeho spolujezdec Jan Hloušek vyzkoušeli na testovacím okruhu v Bělé pod Bezdězem spider Škoda Slavia. Ten vznikl na bázi modelu Scala a je dílem žáků Škoda Auto Středního odborného učiliště strojírenského v Mladé Boleslavi.

Jeho dynamické křivky zaujmou na první pohled a je poznat, že se věnovala pozornost každému detailu. Na to, že se zde vše vyrábělo ručně, je kvalita zpracování naprosto excelentní. Díky tuhé karoserii nabízí velmi dynamické svezení,“ uvedl Kopecký. 

Jan Kopecký a Jan Hloušek v prototypu Škoda 1100 OHC

Současně si oba závodníci vyzkoušeli přes šest desítek let starý prototyp Škoda 1100 OHC, který byl tvůrcům Slavie inspirací. V roce 1957 ho postavili ve dvou exemplářích, později přibyla ještě tři kupátka. Měl najít uplatnění hlavně v dálkových soutěžích. Zásluhou ploché a aerodynamické laminátové karoserie postavené kolem lehkého trubkového rámu váží jen 550 kilogramů. To mu v kombinaci se čtyřválcovým motorem o výkonu 92 k a o objemu 1,1 l umožňuje, v závislosti na převodových poměrech, dosahovat maximální rychlosti 190 až 200 km/h.

Komentáře ke článku