Novinky

  • 15.10.2020 Good V Číně už šestý měsíc za sebou stoupl počet prodaných nových osobních automobilů

  • 11.10.2020 Good Triumfem Lewise Hamiltona (Mercedes) skončila VC Eifelu F1 na Nürburgringu

  • 11.10.2020 Good Český stát vybral na silničním mýtu v září rekordní částku 1,04 miliardy korun

Facebook Instagram

Opel Crossland dostane kontrolu trakce

Opel Crossland dostane kontrolu trakce

Motory již plní normu Euro 6d

Opel představil facelift svého nejprodávanějšího modelu na českém trhu, SUV Crossland. Současně přichází jeho sportovnější varianta GS Line+, vyznačující se sedmnáctipalcovými černými koly z lehké slitiny, ergonomickými sedačkami AGR, střešními ližinami nebo LED koncovými světly.

Základní provedení obdrželo nové pružiny pérování i tlumiče pro přední závěsy kol McPherson, jinak řešená je i zadní náprava s torzní příčkou. Od začátku roku 2021 bude dostupný systém kontroly trakce IntelliGrip, pracující v pěti režimech (silnice, sníh, bláto, písek, ESP Off – deaktivační mód). 

Řidič má po ruce řadu pomocníků včetně kontroly trakce

K pohonu slouží několik zážehových a vznětových motorů o objemu 1,2 a 1,5 litru, s výkonovým rozpětím od 61 kW/83 po 96 kW/130 k. Všechny agregáty plní emisní limity normy Euro 6d.

Adaptivní full-LED světlomety s odbočovacími světly, samočinným přepínáním dálkových světel a automatickým nastavováním úhlu paprsku zlepšují výhled v noci a za hustého deště.

Šofér má kromě Head-Up displeje ve výšce očí k dispozici také četné bezpečnostní asistenty. Patří k nim varování před čelní kolizí s nouzovým brzděním a detekcí chodců, upozornění na vyjetí z jízdního pruhu, sledování únavy řidiče a slepého úhlu, panoramatická couvací kamera s úhlem záběru 180 stupňů, automatický parkovací pomocník či tempomat s omezovačem rychlosti a zařízením pro čtení dopravních značek.

Komentáře ke článku