Novinky

  • 13.09.2019 Bad Fiasko autosalonu IAA ve Frankfurtu vedlo k rezignaci prezidenta VDA Bernharda Mattese.

  • 13.09.2019 Good Nadační fond Škoda Auto předal Klaudiánově nemocnici v Mladé Boleslavi 4 miliony korun.

  • 13.09.2019 Good Angela Merkelová slíbila německým automobilkám pomoc při zavádění elektromobility.

Facebook Instagram

Toyota pojede v Silverstone i s Alonsem

Toyota pojede v Silverstone i s Alonsem

Vytrvalostní MS pokračuje třetím závodem

Mistrovství světa ve vytrvalostních závodech (WEC)pokračuje tento víkend dalším podnikem, šestihodinovkou v Silverstone. V roli jednoznačného favorita do něj nastupuje tovární tým Toyoty.

V jeho jezdecké sestavě se navíc znovu objevuje Fernando Alonso. Jeho kolegy ve voze číslo 8 budou Kazuki Nakadžima a Sébastien Buemi. Sesterskou sedmičkou povedou Mike Conway, Kamuj Kobajaši a José María López.

Automobily TS050 hybrid budou poprvé v této sezoně opatřeny aerodynamickým paketem pro vysoký přítlak, který zajišťuje lepší přilnavost v zatáčkách na úkor nejvyšší rychlosti na rovinkách. Tato konfigurace vyhovuje specifickým nárokům Silverstone s rychlými průjezdy táhlých oblouků.

Konkurenci v nejvyšší kategorii představuje šest prototypů klasické koncepce, hendikepovaných nižším výkonem. K jeho vyrovnání budou disponovat o 43,75 % vyšším objemovým průtokem paliva a také nižší minimální hmotností.

Vítězové z Le Mansu - zleva Alonso, Nakadžima a Buemi

V rámci příprav na Silverstone jsem samozřejmě měl celkem napilno – a vím, že stáj také. Na rozdíl od Le Mansu znám tuto trať opravdu dobře a již jsem si vyzkoušel její nový povrch, proto doufám, že nám to pomůže získat náskok. Sezona WEC byla až doposud dokonalá, takže bych v tom rád pokračoval,“ uvedl dvojnásobný mistr světa F1 a čerstvý vítěz 24 hodin Le Mansu Alonso.

Komentáře ke článku