Novinky

• 25.04.2023 Bad Policisté zjistili 2800 přestupků během akce, při které se zaměřili na dodržování rychlosti.

• 23.04.2023 Good Soud v USA rozhodl, že autopilot automobilky Tesla při nehodě v roce 2019 neselhal.

• 14.02.2023 Bad Ve věku 97 let zemřel čestný předseda společnosti Toyota Motor Corporation Dr.Soichiro Toyoda, který byl synem zakladatele společnosti.

Facebook Instagram

Kristoffersson láme rekordy

Rallyekros - 9. závod Riga

Také v Lotyšsku Johan Kristoffersson potvrdil svou extratřídu a s přehledem dosáhl už osmého vítězství v devíti letošních závodech mistrovství světa v rallyekrosu FIA WRX. Kristoffersson dominoval ve všech fázích závodu a je už jen krůček od obhajoby titulu.

WRX Riga 2018

Kristoffersson položil základ ke svému vítězství v semifinále, když dokázal porazit perfektně startujícího Ekströma a vybojoval pole position pro finále. Ve druhém semifinále triumfovalo trio peugeotů, ovšem až po velké tlačenici po startu, kdy se mezi Loeba a T. Hansena snažil protlačit Bakkerud. V semifinále skončily naděje Pettera Solberga, když nedohnal ztrátu po kolizi v první zatáčce.

Ve finále se potvrdilo, že slabinou peugeotů jsou starty. Kristoffersson od první zatáčky opět bezchybnou jízdou ujížděl, zatímco vedle něho stojící Loeb musel vynaložit velké úsilí, aby s pomocí Jokkeru vyšachoval neustále se lepšícího Grönholma a vybojoval místo na stupních vítězů za druhým Ekströmem.

Fanoušky sice zklamalo, že domácí hrdina Baumanis nepostoupil ani do semifinále, nicméně velkou radost jim připravil Reinis Nitiss, který už v semifinále vybojoval titul mistra Evropy a poté potvrdil své kvality i triumfem ve finále.

Výsledky finále Latvia WRX: 1. Johan Kristoffersson (S, Volkswagen Polo R) 5:01,530, 2. Mattias Ekström (S, Audi S1) 5:03,836, 3. Sébastien Loeb (F, Peugeot 208 WRX Evo) 5:04,862, 4. Niclas Grönholm (FIN, Hyundai i20) 5:05,424, 5. Timmy Hansen (S, Peugeot 208 WRX Evo) 5:06,177, 6. Kevin Hansen (S, Peugeot 208 WRX Evo) 5:08,916.

Mistrovství světa týmů po 9 ze 12 závodů: 1. Kristoffersson 254, 2. Ekström 181, 3. Bakkerud (S, Audi S1) 179, 4. Loeb 176 bodů, 5. Solberg (N, Volkswagen Polo R) 175, 6. Timmy Hansen 163.

Mistrovství světa týmů po 9 ze 12 závodů: 1. PSRX Volkswagen Sweden 429, 2. EKS Audi Sport 360, 3. Team Peugeot Total 339.

Příští závod: 29. a 30. září Circuit of the Americas (USA)