Novinky

  • 25.03.2019 Neutral Za polárním kruhem se testuje neobvyklý prototyp - Dacia Duster s elektrickým pohonem.

  • 22.03.2019 Neutral Bugatti plánuje luxusní limuzínu s legendárním jménem Royale a elektrickým pohonem.

  • 21.03.2019 Good Automobilky Toyota a Suzuki se dohodly na prohloubení spolupráce týkající se i Evropy.

Facebook Instagram

Škoda Scala

Škoda Scala

Nástupce modelu Rapid Spaceback dostane nové jméno

Po první siluetě odhalila nyní Škoda také jméno nového kompaktního vozu - Škoda Scala. Nástupce modelu Rapid Spaceback naznačil svou podobu na konceptu Vision RS.

Škoda Scala skica

Jméno pochází z latinského slova scala, což lze přeložit jako schody“ nebo žebřík, a představuje zároveň pro automobilku další velký krok vpřed v segmentu kompaktních vozů.

Předseda představenstva společnosti Škoda Auto Bernhard Maier zdůrazňuje: „S novým modelem Škoda Scala otevřeme další kapitolu ve třídě kompaktních vozů značky Škoda. Jedná se o zcela nově vyvinutý vůz, který v této třídě stanoví nové standardy v oblasti technologií, bezpečnosti a designu. Jsme přesvědčeni o tom, že Scala má nejlepší šance k tomu, aby pro značku Škoda nově definovala segment A.“

Škoda Vision Spaceback

S modelem Scala představuje Škoda nový emocionální design exteriéru i interiéru poprvé v sériovém provedení. Design vzbudil pozornost už na autosalonu v Paříži, a to díky studii Vision RS. S novým modelem učinila česká značka velký krok i po technické stránce, když nabízí inovativní prvky výbavy, které byly dosud běžné jen ve vozech vyšších tříd.

Kromě nejvyspělejších technologií, známých z vozů vyšších tříd a získaných díky použití koncernové modulární platformy MQB-A0, je Škoda Scala také ukázkou dalšího vývoje designového jazyka značky. Jako její první model v Evropě bude mít uprostřed pátých dveří namísto loga nápis Škoda, což je řešení vyzkoušené na konceptu Vision X.
Škoda Scala bude veřejnosti představena v závěru tohoto roku.

Škoda Scala skica
Škoda Vision Spaceback
Škoda Vision Spaceback

Komentáře ke článku

reklama
reklama