Novinky

  • 25.03.2019 Neutral Za polárním kruhem se testuje neobvyklý prototyp - Dacia Duster s elektrickým pohonem.

  • 22.03.2019 Neutral Bugatti plánuje luxusní limuzínu s legendárním jménem Royale a elektrickým pohonem.

  • 21.03.2019 Good Automobilky Toyota a Suzuki se dohodly na prohloubení spolupráce týkající se i Evropy.

Facebook Instagram

Fiat Dobló Cargo Natural Power

Fiat Dobló Cargo Natural Power

Dodávka na zemní plyn

Řada užitkových vozidel Fiat Professional s dvoupalivovým pohonem, spalujících benzin a zemní plyn, zahrnuje čtyři modely: Fiorino, Dobló Cargo, Ducato a Ducato Panorama a Panda Van.

Fiat Professional na veletrhu užitkových vozidel v Hannoveru představil vůz Dobló Cargo Natural Power s dvoupalivovým motorem 1,4 16V T-JET Natural Power, který má nejvyšší výkon 88 kW (120 k) jak při spalování benzinu, tak i zemního plynu. Největší točivý moment dosahuje 206 N.m při 3000/min. Pružnost motoru redukuje četnost řazení šestirychlostní převodovky. Pro okamžitou reakci stačí jemné stlačení pedálu plynu. Zásluhu na tom má mj. turbodmychadlo s nízkou setrvačností.

V porovnání s verzí se vznětovým motorem je objem nákladového prostoru shodný, a sice 4,6 m3 s nosností až 980 kg, protože nádrže na zemní plyn jsou umístěné pod podlahou. Celková kapacita čtyř nádrží u krátké verze činí 95 l, což odpovídá 16 kg zemního plynu. Verze Cargo s dlouhým rozvorem disponuje pěti nádržemi s objemem 130 l, což je ekvivalentem 22 kg zemního plynu. V obou případech lze počítat také s nádrží na 22 l benzinu.

Pro vozidlo je připravena řada doplňků pro různé oblasti podnikání, například modulární policový a zásuvkový systém instalovaný na jeho obou stranách.

Ford Doblo Natural Power

 

Komentáře ke článku

reklama
reklama